Karasu'da mobil aşı çadırı kuruldu

Yaş sınırının da düşmesiyle hastane ve aile sağlık merkezlerinde aşılama çalışması hızla sürdürülürken İlçe Sağlık Müdürlüğünce, Alparslan Türkeş Parkı’nda kurulan aşı çadırlarında randevusuz Biontech ve Sinovac aşıları yapılmaya başlandı.

Karasu'da mobil aşı çadırı kuruldu

   Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında Karasuluların aşılanması devam ederken, hastane ve aile sağlığı merkezlerinin ardından aşı çadırı kurularak randevusuz aşı kolaylığı sağlandı. 24 Haziran 2021 Perşembe günü Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Alparslan Türkeş Parkı’nda mobil aşı çadırı kuruldu. Talebe göre açık kalacak mobil Covid-19 aşı çadırında Biontech ve Sinovac aşıları yapılıyor.  

RANDEVUSUZ AŞI OLUNABİLECEK
   Aşı çalışmalarıyla ilgili bilgi veren İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Selim Özdin, salgınla mücadelede aşılama çalışmalarına yoğunluk verildiğini belirterek, vatandaşların kolay bir şekilde aşı olmaları için tüm imkanları seferber ettiklerini dile getirdi.
Özdin, "Vatandaşlarımızın aşılanmasının hızlı bir şekilde devam etmesi için ilçe merkezinde aşı çadırı kurarak, sistem üzerinden aşı vurulma hakkı olan vatandaşlarımıza randevusuz bir şekilde aşı yapıyoruz. Herkese yetecek kadar aşımız var ve herkesi aşı olmaya davet ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi, salgınla mücadelede en önemli silahımız aşı. Bir an önce hayatımızın normale dönmesi için aşı olmayı ihmal etmeyelim" açıklamasında bulundu.


 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2021, 17:32

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER