Kızılay Karasu harekete geçti

Türk Kızılayı Karasu Şubesi tarafından hastanelerin ‘’kan bulamıyoruz’’ serzenişi ve Covid-19 salgınında kırmızı bölgede yer alan Sakarya için kampanya başlatıldı. “Hedef Mavi” sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında kan bağışında bulunan Kızılay gönüllülerine hijyen kitleri hediye edildi.

Kızılay Karasu harekete geçti

    ‘’Kan stoklarımız bitmiş durumda. Hastanelerimizin acil ihtiyaçları, acil ameliyatların haricinde normal ameliyatları ötelediğini görüyoruz’’ diyen Türk Kızılayı Karasu Şubesi başkanı Adem Ekşi vatandaşları kan vermeye davet etti. Ekşi; ‘’Hastanelerimiz serzeniş halindeler, ‘Kan bulamıyoruz, kanımız yok, bu ameliyatların aciliyeti yok, acil ameliyatları ön plana çıkaralım’ diyorlar. Onun için vatandaşlarımıza sesleniyoruz; lütfen kan bağışında bulunun. Hiç kimse acı çekmesin, normal ameliyatlarımızı da gününde yapalım’’ ifadelerini kullandı.

‘’HEDEF MAVİ’’ SLOGANIYLA KAMPANYA BAŞLATILDI

   Türk Kızılayı Karasu Şubesi aynı zamanda koronavirüs salgınında vaka artışını azaltmak amacı ile de harekete geçti. Başkanı Ekşi koordinatörlüğünde “Hedef Mavi” sloganı ile başlatılan kampanyaya Kızılay gönüllüleri ve Karasulular yoğun katılım gösterdi. Farkındalık yaratmak amacıyla Atatürk Bulvarı’nda bulunan Kızılay Kan Aracına bağışta bulunan Kızılay gönüllülerine ve bağışçılara hijyen kiti hediye edildi. Hazırlanan kitlerinin içerisine Türk kahvesi de koyduklarını söyleyen Ekşi, “Böylece 153 yıllık iyilik çınarına 40 yıl daha ekliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘’KENDİ ÖNLEMLERİNİ ALMAMASINDAN KAYNAKLANIYOR’’

   Koronavirüs risk haritasında Sakarya’nın rengini maviye çevirmek için harekete geçtiklerini söyleyen Ekşi, “Kalabalık ortamlarda, ‘Bana bulaşmaz’ deyip kesinlikle maskelerimizi çıkarmamak gerekiyor. Devletimizin Covid-19’a karşı gerekli tedbirleri almasına rağmen vaka sayılarının azalmaması, tamamen insanların kendi önlemlerini almamasından kaynaklanıyor. Vaka sayısının düşmesi ve kısıtlamaların kalkması için vatandaşların kendi önlemini alması gerektiğini unutmamalıyız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2021, 17:35

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER