Kızılcık'ta karantina!

Karasu'da bir uzak mahallede daha karantina uygulanıyor. Kurudere ve Tepetarla'nın ardından Kızılcık Mahallesi’ndeki üç ev için karantina kararı alındı.

Kızılcık'ta karantina!

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 4 Mart Perşembe günü yeni bir karantina kararı daha aldı. Buna göre Kızılcık Mahallesi Yukarı Sokakta, No: 11, 159 ve 160  adresinde bulunan 3 ev koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu risk dolayısıyla karantinaya alındı. 10 gün sürecek uygulamada evlere giriş ve çıkışlara yasak konulduğu belirtildi.

UYMAYANA CEZA

Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. ve 72. Maddeleri kapsamında alınan karara uyulmaması durumunda, kanunun ilgili maddeleri gereğince idari işlem yapılacağına ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağına vurgu yapıldı.

   Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Selim Özdin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yutkun Cabak ve Kızılcık Mahallesi Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu ile birlikte Kızılcık Mahallesinde karantinaya alınan evleri ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 16:42

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ TURHAN
ALİ TURHAN - 1 ay Önce

Muhtarım geçmiş olsun Allah cc şifalar versin inşAllah

SIRADAKİ HABER