Korona'dan sonra grip salgını başladı

Covid-19 salgını nedeniyle alınan önlemler sonucunda geçen yıl neredeyse hiç görülmeyen grip vakalarında adeta patlama yaşandı. Koronaya benzer belirtiler gösterenler soluğu hastanede alıyor. Acil Servise başvuranların sayısının yüzde 35'in üzerinde arttığı öğrenildi.

Korona'dan sonra grip salgını başladı

   Korona virüs salgınına bir de grip salgını eklendi. Geçen yıl alınan önlemler nedeniyle görülmeyen grip vakalarında bu yıl neredeyse patlama yaşandı. Korona virüse benzer belirtiler gösteren vatandaşlar soluğu hastanede alıyor. Yapılan test sonucu negatif çıkanlara da istirahat etmesi öğütleniyor. Uzmanlar, havaların soğumasının sürmesiyle birlikte grip vakalarının daha da artmasının beklendiğini söyledi.

YÜZDE 35'İN ÜSTÜNDE

   Grip belirtileriyle Karasu Devlet Hastanesi'ne başvuranların sayısı artış gösterdi. Acil Servise başvuran vatandaşlar yorgunluk, burun akıntısı, nefes darlığı ve boğaz şikayetlerinden yakınırken acil başvurularının yüzde 35'in üzerinde arttığı öğrenildi. Geçen yıl görünmeyen grip vakalarının artması sağlık camiasını da endişelendiriyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 13:05

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER