Önce yurtlar yetmezse stadyum...

Vaka artışları hız kesmeden devam ederse yetkililer yeni planları devreye sokacak. Sağlık Müdürlüğü’nün ürküten senaryoya karşı hazırlıklarına şimdiden başladığı öğrenildi.

Önce yurtlar yetmezse stadyum...

Sakarya Yenigün’ün haberine göre Sakarya’da vaka artışları hız kesmeden devam ederse, Atatürk Stadyumu pandemi hastanesine dönüştürülecek.

Sakarya’da koronavirüs vakalarının her geçen gün artması sağlık sistemini iyice zora soktu. Hastanelerde yatacak yer kalmayınca pandemi hastaneleri sayısı arttırıldı. Yetkililer durumun daha kötüleşmesi halinde yeni planları hazırladı.

KRİTİK İKİ AY

Önümüzdeki çok kritik iki aya dikkat çekilirken, Sakarya’da vaka artışlarının önüne geçilemez ise hazırlanan yeni plan hemen devreye girecek. Buna göre İl Sağlık Müdürlüğü hazırladığı senaryoda önce koronavirüs vakalarının başladığı günlerdeki gibi il genelindeki Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı öğrenci yurtlarını hastaneye dönüştürecek.

PLAN DEVREYE GİRECEK

Ocak ayında bu hamlelere rağmen vakaların hızı kesilmezse bu kez başka bir plan devreye girerek SAKARYA Atatürk Stadyumu’nun içindeki salonlar ve etrafındaki yerleşkeler pandemi hastanesine dönüştürülecek. Stadyuma kurulacak pandemi hastanesi için konteynır yapıların siparişleri hazırda bekletiliyor.

EN KÖTÜ SENARYOYU YAŞAMAMAK İÇİN

Konteynırlarda kullanılacak olan yatak ve vantilatör stoku için de şimdiden ön hazırlıkların yapıldığı öğrenildi. Yetkililer sağlıktaki yükün hafiflemesi için vatandaşlara uyarılarını tekrarladı. En kötü senaryoyu yaşamamak için, alınan tedbirlerin uygulanması, maske, mesafe ve hijyen kurallarına gerekli hassasiyetin gösterilmesi istendi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 16:31

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER