Otelini sağlıkçılara tahsis etmişti: Yavuzyiğit’e teşekkür plaketi

Koronavirüs salgınında görev alan sağlık çalışanlarına otelini açan Karasulu işadamı Hüseyin Yavuzyiğit’e teşekkür plaketi verildi.

Otelini sağlıkçılara tahsis etmişti: Yavuzyiğit’e teşekkür plaketi
banner189

   Mart ayı ortalarında ülkemizde de etkisini göstermeye başlayan ve koronavirüs salgını dolayısıyla Karasu sahilinde bulunan Vizyon Resort isimli otelini sağlık çalışanlarına ücretsiz olarak açan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Karasulu genç işadamı Hüseyin Yavuzyiğit’e Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Celalettin Akyol tarafından bir teşekkür plaketi verildi. Belge töreninde konuşan Başhekim Akyol, “Virüsle mücadele esnasında personelimiz büyük yararlıklar gösterdi. Çoluk çocuklarına virüs bulaşmasın diye evlerine bile gidemedikleri zamanlar oldu. Sayın Yavuzyiğit o dönemde bize gelerek, kış dolayısıyla kapalı olan otelini açmayı teklif etti. Biz de bu insani jesti seve seve kabul ettik” dedi.

   Hüseyin Yavuzyiğit de teşekkür plaketinin kendisini onurlandırdığını belirterek, “Sağlık ordumuz dünyaya örnek olacak bir mücadele ortaya koydu. Kendilerine minnettarız. Biz sadece çorbada bir miktar tuzumuz olsun istedik” ifadelerini kullandı.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER