banner272

Temel Çakmak’ın ameliyatı 10 saat sürdü: Yeni böbrekle yeni hayat

Karasu Belediyesi Kültür Müdürü Temel Çakmak Koç Üniversitesi Hastanesi’nde başarılı bir böbrek nakli ameliyatı geçirdi. Çakmak’ın bir hafta içinde taburcu olması bekleniyor.

Temel Çakmak’ın ameliyatı 10 saat sürdü: Yeni böbrekle yeni hayat

Uzun süredir böbrek rahatsızlığı yaşayan Belediye Kültür Müdürü Temel Çakmak’a Koç Üniversitesi Organ Nakil Merkezi’nde Prof. Dr. Burak Koçak ve ekibi tarafından başarılı bir böbrek nakil ameliyatı gerçekleştirildi. 3 Kasım Salı günü sabah saat 08.00’de başlayan ve akşam saat 18.00’de tamamlanan ameliyat sonrası servise alınan Temel Çakmak’ın sağlığının gayet iyi olduğu öğrenildi. Karasu Haber’in telefonla ulaştığı Temel Çakmak, “Gayet iyiyim. Bir hafta içinde taburcu olacağım söylendi. Beri arayan dostlara mesai arkadaşlarıma ve yakınlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum” ifadelerini kullandı. Temel Çakmak hastanede hasta ziyaretlerinin kısıtlandığını ve bunun için bir gün süren covid-19 testi şartı bulunduğunu bildirdi.

AMELİYAT ERTELENMİŞTİ

Temel Çakmak’ın böbrek nakli ameliyatı, hastaneye yatış öncesi gerçekleştirilen tetkiklerde prostatında tespit edilen bir kitle nedeniyle uzun bir süre gecikmişti. Çakmak’ın bu sorunu 12 gün önce yapılan ameliyatla giderildi ve böbrek nakline hazır hale getirildiği öğrenildi.

AYRICALIKLI BİR MERKEZ

      Koç Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi uzun yıllar A.B.D.’de Wisconsin Üniversitesi Karaciğer Nakli Programı’nın başkanlığını yapan ve “günümüzde hayatta olan dünyanın en yaratıcı 20 çocuk cerrahı”ndan biri kabul edilen Prof. Dr. Münci Kalayoğlu mentorluğunda hizmet veriyor.

Organ nakli cerrahisi eğitimlerini ABD’de tamamlamış, Böbrek ve Pankreas Nakli Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Burak Koçak ve Karaciğer Nakli Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Turan Kanmaz’ın liderliğinde uluslararası deneyime sahip uzman bir ekibin hizmet verdiği merkezde, böbrek, pankreas ve karaciğer nakilleri gerçekleştiriliyor. Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Organ Nakli Merkezi’nde ayrı ayrı ya da eş zamanlı böbrek ve karaciğer nakilleri de yapılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 13:04

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haydar Çoruhlu
Haydar Çoruhlu - 4 ay Önce

Çok geçmiş olsun Allah sağlığını versin.Tez zamanda iyileşeceksin.Tüm Karasu yanındayız.

ŞAKİR ŞEN
ŞAKİR ŞEN - 4 ay Önce

HASTAMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM. ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM. AMELİYAT EKİBİNE TEBRİK VE TEŞEKKÜRLERİMİZİ İLETİYORUM.

murat eren
murat eren - 4 ay Önce

tüm emeği geçenlere bilginize birikiminize beyninize sağlık elleriniz dert görmesin.temelci gecmiş olsun acil şifalar

ABDULLAH ÇAKMAK
ABDULLAH ÇAKMAK - 4 ay Önce

ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUN... GEÇMİŞ OLSUN.. GÜZEL VE SAĞLIKLI GÜNLERE TEMEL ABİ

SIRADAKİ HABER