Tolga Eray’dan müjdeli haber var

Lösemi (Akut Miyeloid) hastası Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürü 34 yaşındaki Tolga Eray’a annesinden kök hücre nakli gerçekleştirildi. Yakınlarından Eray’ın sağlık durumunun iyiye gittiği müjdesi geldi.

Tolga Eray’dan müjdeli haber var
banner238

10 ay önce lösemi tanısı konulan Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürü Tolga Eray için yurt içi ve yurt dışından donör arayışları sürerken gözler yeniden aile yakınlarına çevrildi. Tedavinin gecikmesini sakıncalı bulan doktorlar, Tolga’ya annesi Gülşen Eray’dan kök hücre nakletti. Bir hafta önce Gebze’de bulunan Anadolu Hayat Hastanesi’nde gerçekleştirilen nakil sonrası Tolga Eray’ın hızlı bir iyileşme sürecine girdiği belirtiliyor.

UYUMLU ADAYLARA ULAŞILAMADI

Konuyla ilgili olarak Karasu Haber’e konuşan Tolga Eray’ın amcası emekli öğretmen Şaban Eray, yeğenine lösemi tanısı konulduktan sonra ailece büyük bir şok yaşadıklarını söyledi. Hemen yurt içinden ve dışından donör arayışlarına girdiklerini kaydeden Şaban Eray, “Açılan kampanya büyük bir ilgi gördü. Ancak yurt içinden donör bulunamadı. Bu sefer yurt dışından arayışlara başladık. İspanya ve Amerika’ bulunan potansiyel uyumlu adaylardan birinde pozitif korona çıktı. ABD’li adaya ise 3 bin 500 dolar yol parasını yatırdığımız halde kendisine ulaşma imkânı bulamadık” dedi.

ANNESİNDEN NAKİL

Sakarya’da ve tüm Türkiye’de ilik nakli için başvuruna bulunanlara şükran borçlu olduklarını ifade eden Şaban Eray son gelişmelerle ilgili şu bilgileri verdi: “Doktorlar bir an önce nakil gerektiğini belirttiler. Aile bireyleri arasında en uygun olanı annesiydi. Beş günlük hazırlığın ardından Tolga’ya annesinden ilik nakli yapıldı. Şu anda durumu gayet iyi. doktorları hızlı bir iyileşme sürecine girdiğini söylüyorlar. Biz de umutla bekliyoruz.”

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melike Aslan
Melike Aslan - 7 ay Önce

MAŞALLAH diyorum. GÖZÜMÜZ VE GÖZLERİNİZ AYDIN OLSUN. TOLGA SADECE KARASUNUN DEĞİL HEPİMİZİN EVLADI....

Semen Şen Uğur
Semen Şen Uğur - 7 ay Önce

Çok şükür

Meryem Altun
Meryem Altun - 7 ay Önce

İnşAllah iyi olur Tolga .Allah ailesine bağışlasın .sabrın sonu HAYIRLI olsun. Ailece iyileşmesini bekliyoruz .sevgiler .

Kemal Turan
Kemal Turan - 7 ay Önce

Turan ailesi olarak Çok sevindik.tolga çok güçlü biri.çabuk iyileşeceğin den eminiz.dualarımız .kabul olur .inşAllah şimdiden geçmiş olsun..

SIRADAKİ HABER