Ak Parti İl Başkanı Tever: ‘2023 seçimine odaklanmalıyız’

Ak Parti İlçe Danışma toplantısında konuşan İl Başkanı Yunus Tever her partilinin 15 ay sonra yapılacak genel seçimlere hazır olması gerektiğini söyledi. Tever, “Bu kazanımlar kolay elde edilmedi. Geçmiş dönem yöneticilerinin de şimdiki yöneticiler gibi canla başla çalışmalı” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Tever: ‘2023 seçimine odaklanmalıyız’

Pandemi dolayısıyla yaklaşık iki yıldır ara verilen Ak parti aylık ilçe danışma toplantısı 25 Mart Cuma günü yapıldı. Karasu Sosyal Gelişim Merkezi salonunda gerçekleştirilen toplantı başlamadan önce davetlilere, Genel Başkan Erdoğan için bestelenmiş şarkılarla dinletildi. Toplantıya Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, bazı il yöneticileri, Karasu ve Kocaali ilçe başkanları ile belediye başkanları, parti ilçe yöneticileri ile belediye meclisi üyeleri, mahalle başkanları, bazı mahalle muhtarları ve parti üyeleri katıldı.

KONUŞMALAR

Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit’in açış konuşması ile başlayan toplantıda daha sonra sırasıyla Kadın ve Gençlik Kolları başkanları çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Kurucu İlçe başkanı Tuna Eren de yaptığı konuşmada gençlerin taleplerine kulak verilmesini istedi.

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı da toplantıda yaptığı konuşmada slayt eşliğinde üç yıllık belediye faaliyetleri hakkında üyelere bilgi verdi. Başkan Sarı, Ak Parti’nin hizmet anlayışı doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını hatırlattı ve “Gerek ilçemizde, gerek Türkiye’de partimizin yaptığı yatarım ve hizmetlere anlatmaya kalksan günlerce konuşmamız lazım” diye konuştu.

‘REİS’İN MİLLETE HEDİYESİ

Toplantıda son konuşmayı yapan İl Başkanı Yunus Tever sözlerine geçmişte ülkemizde yaşanan başta üniversitelerde başörtü sorunu olmak üzere bazı sorunları hatırlatarak başladı. Tever, “İktidarımız döneminde bu sorunların hepsini çözdük. Ama bunlar bir anda olmuş bitmiş gibi anlaşılıyor. Bunlar küçük şeyler değil. Zamanı geldiğinde dünya liderimiz kararını verdi ve özgürlükçü, Demokratik bir ülkede yaşamanın hakkını milletimize hediye etti” ifadelerini kullandı.

42 MİLYARLIK YATIRIM

Ak Parti döneminde yapılanlar hakkında kısa bir hatırlatmada bulunmak istediğini söyleyen İl Başkanı Yunus Tever şu bilgileri verdi:

“2002’de günümüze kadar Sakarya’ya 42 milyar TL’lik yatırım yapıldı. Sadece sağlık yatırımlarının toplamı 1 milyar 900 milyon TL’dir. Şu anda yapılmakta olan şehir ve acil durum hastanesinin maliyeti 300 milyar 150 milyon TL’dir. Yani 20 yılda yaptığımız hizmetin kat be kat fazlasını Sakaryalı vatandaşımızla buluşturacağız. Yakın zamanda inşallah adliye binamız da hizmete girecek.”

‘SEÇİME ODAKLANMALIYIZ’

Muhalefetin yalan üzerinden algı yaratmaya çalıştığını öne süren Başkan Tever, her Ak Partilinin üzerine düşen görevin yaptıklarını doğru şekilde anlatmak olduğunu söyledi. Tever sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu anda tek odaklandığımız nokta 15 ay sonra gerçekleştirilecek olan 2023 seçimleridir. Her seçimin Ak Parti için farklı bir değeri vardır. Ama 2023 çok farklı bir seçim. Bu nedenle geçmişte yönetimde görev yapmış ağabeylerimizin, kardeşlerimizin en az bu gün görev yapanlar kadar çalışması gerekir. Bu kazanımlar kolay elde edilmedi. Cumhurbaşkanımız, dünya lideri Erdoğan’ın ortaya koyduğu özgüveni ortaya koyalım ve bu güne kadar yaptıklarını düşünerek bu seçimden galip çıkalım.”

ESNAF ZİYARETLERİ

Toplantı bu konuşmanın ardından basına kapalı olarak devam etti. Bu bölümde  toplantı başında üyelerden yazılı olarak istenen dilek ve öneriler hakkında görüşmeler yapıldığı öğrenildi. İl Başkanı Tever, ilçe yöneticileri ve Belediye Başkanı İshak sarı toplantı bitiminde önce Cumhur İttifakı ortağı MHP’yi ardından Merkez Camii çevresindeki esnafını ziyaret etti.

MHP ziyareti

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2022, 12:40

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER