Ak Parti ilçe kongresinde konuşan Başkan Sarı: ‘Yaptığımız işlere ben de hayret ediyorum’

Ak Parti Karasu ilçe kongresinde konuşan Belediye Başkanı İshak Sarı,140 milyon lira borçla devraldıkları belediyede 18 ayda çok önemli hizmetlere imza attıklarını söyledi, Başkan Sarı, “Geriye dönüp baktığımda kıt imkânlarla yaptığımız işlere ben de hayret ediyorum” dedi.

Ak Parti ilçe kongresinde konuşan Başkan Sarı: ‘Yaptığımız işlere ben de hayret ediyorum’

   Ak Parti’nin Karasu 7’nci olağan ilçe kongresi 26 Eylül Cumartesi günü Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı. Tek liste ile gerçekleştirilen kongrede 2019 yerel seçimleri sonrası atamayla başkanlığı getirilen Hasan Yavuzyiğit bu kez seçimle güven tazeledi.

   Kongreye AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Milletvekili Recep Uncuoğlu, eski milletvekili Ali İnci, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, parti ilçe başkanları, Kocaali, Ferizli, Akyazı, Hendek, Pamukova, Kaynarca, Sapanca belediye başkanları, CHP, MHP, SP ve BBP ilçe başkanları, oda başkanları ve partililer katıldı.

Kongrenin divan başkanlığını AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün yaptığı kongrede ilahi formundaki müzik eşliğinde saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşımız okundu.  Ardından

AK Parti Gene Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

DELEGE DESTEĞİ

   Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Haşan Yavuzyiğit, kongrelerin bir bayrak yarışı olduğuna vurgu yaptı. Yavuzyğit “Bizimle yola devam etme kararı alan genel başkanımıza, milletvekillerimize, il başkanlarımıza ve heyetlerine teşekkürlerimi sunarım. Delegelerimizin desteğiyle omuzlarımıza yüklenen sorumluluğu en iyi biçimde aşmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

‘HAYRET EDİYORUM’

   Daha sonra söz alan Belediye Başkanı İshak Sarı 2019 seçimleri sonrasında belediyeyi İller Bankası ve piyasaya olan 140 milyon lira, personele de birikmiş 2,5 milyon lira borçla devraldıklarını hatırlattı. Bu tabloyu bilerek işbaşına geldiklerini söyleyen Sarı Mart 2019 seçimleri itibarıyla bu güne kadar geçen 18 aylık süreçte gerçekleştirdikleri hizmetleri anlattı. Belediye başkanı İshak Sarı, “Geriye doğru baktığımda yaptığımız işleri ben de hayretle karşılıyorum” ifadelerini kullandı.

YENİ PROJELER

   Belediye Başkanı Sarı önümüzdeki süreçte hayata geçirmek istedikleri projeler hakkında da bilgi verdi. Sarı, “Sahil için hazırladığımız bir proje var. Hiç değilse bir kısmını yapmaya kararlıyız. İlçe merkezinden geçen kanalın ıslah edilmesi gerekiyor. Bunun için 30 milyon liraya ihtiyaç var. Büyükşehirden bu proje için destek bekliyoruz” diye konuştu.

KARASU’NUN YERİ AYRI

   Sarıdan sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de turizmin merkezinde bulunan Karasu’nun kendileri için müstesna bir yere sahip olduğunu söyledi. Yüce, “Kaynarca ve Kocaali de turizm için Karasu’yla bir bütünlük arz ediyor. 18 Ayda Sakarya’da yapılan asfalt çalışmalarının beşte birini Karasu’ya yaptık. Bizimle uyumlu bir çalışma içinde olan Başkan Sarı’yı kutluyorum” dedi.

Ak Parti Karasu ilçe kongresi milletvekili Recep Uncuoğlu ve son olarak İl Başkanı Yunus Tever’in konuşması ile tamamlandı.

YENİ YÖNETİM

Tek liste ile yapılan seçimler sonucunda yeni yönetüim şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU: Güven Başaran, Salih Ertürk,Tahir Ekşi, Özgür Batur, Oğuzhan Özdemir, Serdar Filizfidanoğlu, Yunus İmamoğLu, Zehra Aygün, Ömer Faruk Civelek, Murat Yiğit, Fikri Demirci, Recep Aksu, Fatma Haşlaman, Adem Deniz, Melahat Aydın, Ekrem Levent,Volkan Yıldız, Hakan Yurduseven ve Zeynep Yurtaltıntaş.

İL KONGRESİ DELEGELERİ: Haşan Yavuzyiğit, İshak Sarı, Ahmet Genç,Tuna Eren, Yakup Gençbay, İLyas Balcı, Lütfi Bayraktar, Hüdaver Ağun, Nesrin Basmacı, Abdullah Şahin, Yakup Ayar, Leman Yanmaz, Enver Coşkun, Zekeriya Durmaz, Raşit Eryılmaz, Salim EroL Yunus Bayraktaroğlu, M.Turan İmamoğlu, Kadir ArsLan, Adem Filizfidanoğlu, Süleyman Sancak, Mustafa Yiğit, Semih Yaşar, Haşan Ekşi, Osman Şakar, Abbas Karakaş, Yakup Altıntaş, Ahmet Parlak, Samet ALtuntaş, Süleyman Gençbay, Salih Sarıca, Mustafa Güneş, Osman ALan, Cahit Küler, Cengiz Bakan, Necmi Özel, Ali Salman ve İsmet Aydınlı.

ÜST KURUL (İL) DELEGELERİ (Yedek) - Nurettin Bahtiyar, Muhammet Bayraktar, Ahmet Zafrak, Hüseyin Ersoy, Tufan Cimbat, Recep Olgör, Hüseyin Biryan, Bekir Reis, Abdullah Türkmen, Ahmet Öztürk, Mehmet Ali Kaya, Ertan Köse, Süleyman Koca, Gürkan Berber, Osman Şengül, Metin Şentürk, Nuh Çelik, Salih Yiğit ve Selami Çebi.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER