Akşener sözümüz söz dedi: ‘KPSS’de mülakatı kaldıracağız’

Yurt gezileri çerçevesinde geldiği Karasu’da halka seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, devlet memurluğuna giriş için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonrasındaki mülakatta torpille yandaşların memur yapıldığını belirterek “Başbakan olduğumda mülakatı kaldıracağım” dedi.

Akşener sözümüz söz dedi: ‘KPSS’de mülakatı kaldıracağız’

Meral Akşener Karasu’ya partinin Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, bazı parti yöneticileri ile birlikte bugün Karasu’ya geldi. Kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından Başbakan sloganıyla karşılanan Akşener Atatürk Bulvarı girişinde hazırlanan platforma çıkarak halka seslendi. Konuşmasına başlamadan önce platform yanına gelen bir kadının KPSS sonrası yapılan mülakattan şikâyetçi olduğunu söylemesi üzerine şunları söyleri, “Mülakatta ayısı dayısı olmadığı için elenmiş çocukların annesini beraberce dinledik. Çocuğum çalışsın, gayret göstersin ama hakkı yenmesin diyor.’’

‘BU HAKKA VE HUKUKA SIĞMAZ’

KPSS’den 92 puan alıp atanamamış genç gördüğünü anlatan Akşener sözlerini şöyle sürdürdü: “58 puanlı arkadaşının atandığını görüp ağlayan genç gördüm ben. 86 puan alıp atanamayan kızı için yolun ortasında ağlayan ana gördüm. Bu hak mıdır, bu hukuk mudur? Demek ki mülakatlar Ak Partiliye iş bulma merkezleri haline gelmiş. İyi parti olarak iktidara geldiğimizde mülakatı kaldırmaya söz vermiştik. Şimdi Karasu’da bir kez daha söz veriyorum.”

İLGİDEN MEMNUN KALDI

Meral Akşener, Karasu’da gördüğü ilgiden oldukça memnun olduğunu ifade etti ve devamında Karasu’da yatırımdan vazgeçildiğini açıklayan BMC hakkında şöyle konuştu: “Hani 10 bin kişiye iş sağlama sözü verilmişti. Ne oldu? Cenabı Allah beni sözü verip cayanlardan eylemesin. 2,5 yıldır esnaf geziyorum. Bazı yerlerde konuşurken heyecana kapılıyorum. İyi konuştuğumu düşünerek basının karşısına geçiyorum. Bekliyorum ki bana onu sorsunlar. Diyorlar ki, Erdoğan şunu söylemiş, Kılıçdaroğlu böyle konuşmuş, siz ne diyorsunuz? Elinin körü diyecek oluyorum sonra vazgeçiyorum.”

‘GENÇLER TUZAĞA DÜŞMEYECEK’

Kendilerine küfür edenlerle sandıkta hesaplaşacaklarına vurgu yanan Akşener “Başbakan Meral” sloganları eşliğinde konuşmasını şöyle sürdürdü: “Uzun zamandır seçmen velinimet olmaktan çıktı. Bize niçin sövüyorlar? Oculuk buculuk üzerinden bizi birbirimize düşürüyorlar. Ama gençler bu tuzağa düşmeyecek. O arkadaş şuculuktan buculuktan oy almaya alıştı. Gençlerin, kadınların ahı o arkadaşı yakacak. Bu sefer el ele bu harami düzeni birlikte yıkacağız.

‘ESNAF ZİYARETİ VE BMC’DE İNCELEME’

Meral Akşener konuşmasının ardından bulvar esnafını ziyaret etti. Cep telefonu satışı yapılan bir dükkânda esnafın 48 bin liraya gelişi olan telefon bulunduğunu söylemesi üzerine hayretini gizleyemeyen Akşener, dikkatini çeken ve belirli yaş gruplarının kullanabildiği bir telefon cihazını satın aldı. İYİ Parti lideri daha sonra kalabalık bir partili konvoyuyla İhsaniye Mahallesi’nde bulunan ve yatırımdan vazgeçilen BMC’ye tahsisli araziye gidip bilgi aldı. Akşener daha sonra Ferizli’ye geçti.

Geziyi deneyimli gazeteci Ruşen Çakır da izledi

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2022, 11:58

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER