Başkan Aykut Süt güzel haberi paylaştı

"Bayram kavuşmaktır, kucaklaşmaktır. Gelin, bayramda evine gidemeyen öğrenci kalmasın" diyen CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt ‘Askıda Genç Bilet' kampanyasını anlattı.

Başkan Aykut Süt güzel haberi paylaştı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt öğrencilerin aileleri ile bayramda buluşmalarına destek olmak için hayata geçirilen projenin detayları ile ilgili bilgi verdi.

''YURTDIŞI SEYAHATİNİ GEÇ, BAYRAMDA AİLELERİNİN YANINA GİDEBİLSELER YETER!''

Başkan Aykut Süt, ‘’Gençlerin sorunlarından bihaber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlere ‘Ülkemizi, imkanınız olursa dünyayı gezip görmek, farklı kültürleri tanımak için şartlarınızı zorlayın’ tavsiyesinde bulundu. En ufak bir şüphe yok ki, bu tavsiye ekonomisi emin ellerde olan, şeffaf ve liyakatli kadroların yönettiği ülkelerde yaşayan gençler için doğru ve onları birlikteliklere hazırlayacak, yaşam deneyimlerini, kişisel görgüleri ile kültürlerini artırmalarını sağlayacak öneriler. Ancak ülkemizin karşı karşıya bırakıldığı noktada bu şekil bir tavsiye gençlere söylenebilir mi? Bir ülkenin yöneticisi, her söylediğinin gerçekliğini, o ülkede olabilirliğini düşünmek zorundadır’’ dedi.

“ÖĞRENCİLER ÇOK UYGUN FİYATA BİLET ALABİLECEK”

‘’Akaryakıt zamlarından sonra şehirlerarası otobüs seyahati bile lüks olurken, gençlere uçakla yurt dışına seyahat etmeyi önermek, milyonlarca gençle alay etmekten başka bir şeyi ifade etmiyor’’ diyen Aykut Süt, ‘’Art arda yapılan akaryakıt zamlarıyla şehirlerarası otobüs biletleri 250-300 TL’ye çıkarken, kendi ülkesinde seyahat etmesi olanaksız hale gelen gençlere yurt dışına seyahat tavsiyesinde bulunmak, ülke gençlerinin içinde bulunduğu koşullar konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve başında bulunduğu iktidarın gerçeklerden koptuğunun, olan bitenden bihaber olduğunun kanıtıdır! Sayın Cumhurbaşkanı gençleri dolarları sıfırla talimatını verdiği oğlu ile karıştırmadı ise gençlerle dalga geçiyordur’’ ifadelerini kullandı.

‘’HESAPLAMAK ZOR DEĞİL’’

İlçe Başkanı, ‘’Kalın ki, son dönemde dolar ve euro karşısında hızla değer kaybeden Türk Lirası gençlerin yurt dışına çıkma planlarını da ortadan kaldırdı, imkansız hale getirdi. Yurtdışına gidebilmek için gerekli olan en düşük bütçeyi hesaplamak zor değil.

Pasaport defteri 225 TL, 10 yıllık pasaport 1.478 TL, Schengen vizesi 80 Avro, vize başvuru ücreti 400 TL, çıkış harcı 150 TL, gidiş-dönüş uçak 4.000 TL, üç günlük ucuz otel 150 Avro, cep harçlığı 150 Avro olmak üzere yurtdışı seyahati için gerekli olan toplam 12 bin 300 TL üç asgari ücrete denk geliyor.  Gençlerin yurtdışına seyahat etmesi dolar ve euro bazında imkansız’’ diye konuştu.

‘’ANCAK, GENÇLER UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN’’

‘’Ancak gençler umutsuzluğa kapılmasın’’ diye belirten Başkan Aykut Süt, ‘’Koltuğu bırakmamak uğruna halkın büyük bir bölümünü yoksulluk ile karşı karşıya bırakan yozlaşmış iktidarın seçimden kaçamayacağı günler çok yakın. Adil, şeffaf, liyakatli kadrolar ülke yönetimini devralacak. Kısa zamanda hayata geçirilecek programlar ve politikalar ile refah seviyesi yükseltilecek. Ve gençlerimiz geçmişte olduğu gibi sırt çantalarını alıp harçlıkları ile kolayca yurtdışına gidecekler, farklı ülkeleri gezecekler, deneyimlerini paylaşacak ve ülkeler arası kültür köprülerini kuracaklardır’’ dedi.

‘'GÜZEL HABERİ PAYLAŞMAK İSTERİM’'

CHP’li başkan açıklamasına şöyle devam etti; ‘’Son olarak güzel bir haberi gençlerimizle paylaşmak isterim. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları, otobüs bilet fiyatlarındaki artışın ardından Ramazan bayramı öncesinde ‘Askıda Otobüs Bileti’ kampanyası başlattı. 18-25 yaşları arasındaki örgün üniversite eğitimi gören öğrencilerin faydalanabileceği kampanyada askidagencbilet.com üzerinden bilet talebi oluşturulabilir. Talepler gönüllü vatandaşların sağladığı katkılarla karşılanacak. Bu şekilde ekonomik imkanı olmayan gençlerimizin Ramazan Bayramında aileleri ile kucaklaşmasına vesile olunacaktır.

Pandemi koşullarıda faturalarını ödeyemeyen vatandaşlarımızın faturalarını yönetimini devraldığımız belediyelerimizin başlattığı askıda fatura kampanyaları kapsamında ödeyen yurttaşlarımız eminim ki, gençlerimiz için de elllerinden geldiğinde askidagencbilet kampanyasına destek olacaklardır.’’

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2022, 17:11

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER