Başkan Aykut Süt: ‘Yarına birlikte yürüyeceğiz’

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanlığı üye çalışmalarına devam ediyor. Partinin ilçe binasında bugün gerçekleştirilen programda 50 yeni üyeye rozetleri takıldı

Başkan Aykut Süt: ‘Yarına birlikte yürüyeceğiz’

   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karasu İlçe Başkanlığı’nda toplu üye kaydı yapıldı. CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş’in katıldığı üye katılım programında, CHP Karasu yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları da hazır bulundu. Elli kişi bugünkü programda Karasu CHP'ye üye oldu.

Yeni üyelere CHP rozetlerini İl Başkanı Ecevit Keleş, İlçe Başkanı Aykut Süt, İlçe eski Başkanı Nurhan Aydın ve en yaşlı üye İdris Bayram taktı. Yeni üyelere Nutuk hediye edildi.

‘KARARLILIKLA DEVAM EDECEK’

"CHP ailesine hoş geldiniz" diyen İlçe Başkanı Aykut Süt, yürütülen çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

Yeni üyelerin üyelik formlarını bizzat kendisi dolduran Başkan Aykut Süt, üye kayıtları sonrası yaptığı açıklamada; ‘’Yarına birlikye yürüyeceğiz. Bizlere güç katan yeni üyelerimizin üyelikleri ülkemize, partimize ve üyelerimize hayırlı olsun" dedi.

‘CHP BİR YAŞAM BİÇİMİDİR, BİR FİKİRDİR’

Atatürk’ün iki büyük eseri olduğunu söyleyen Başkan Süt, ‘’Atatürk, yıkılmış bir imparatorluktan tertemiz bir cumhuriyet kurmuştur. İkinci bir eseri de Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Cumhuriyet Halk Partisi’ni diğer partiler gibi sadece bir siyasi parti olarak görmemek gerekir. CHP bir yaşam biçimidir. Bir fikirdir. Bu anlamda sayımızın çok daha fazla olduğunu biliyoruz, görüyoruz. Ama maalesef son dönemdeki siyasi gücü elinde bulunduran iktidar, toplumu o kadar kutuplaştırdı ki, topluma o kadar korku duvarı ördü ki insanlar kalben ait oldukları yerde olmaktan çekinir oldular’’ diye konuştu.

‘ÇOK ANLAMLI BULUYORUM’

Aykut Süt sözlerine şöyle devam etti; ‘’Biz biliyoruz, herkesin yüreğinin bir köşesinde Atatürk’ün olduğunu, Cumhuriyetin olduğunu, CHP’nin olduğunu. Ben o anlamda sizin bugün gelip burada bizim aramızda olmak istemenizi, daha da ötesinde aktif bir şekilde çalışma isteğinizi çok anlamlı buluyorum. Hedefimiz doğrultusunda her gün her yerde olmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızla bir olmaya çalışıyoruz.’’

‘GURURLU BİR GÜNDE BURADAYIZ’

İl Başkanı Ecevit Keleş, ‘’Gururlu bir günde buradayız. Analarım, bacılarım, kardeşlerim üye oldular. Karasu gibi tüm Sakarya’da, tüm ilçelerde yoğun bir katılım var. Yirmi aydır görevdeyiz. Bu 20 ayda Sakarya’da 2 bin 350 üye artışı söz konusu. Gerek il binamızda gerek ilçe binalarımızda yoğun bir faaliyet içerisindeyiz. Biz Sakarya’da ana muhalefet görevini yerine getirmeye çalışıyoruz. Sakarya’nın her sorununa parmak basan, büyükşehir belediyesini günlük olarak takip eden, ilçe belediyelerini takip eden, mevcut yönetimlerin her icraatını takip eden, vatandaşımızın ödediği bir kuruş verginin boşa gitmemesi için elimizden gelen tüm ana muhalefet görevlerini yerine getirmeye çalışıyoruz’’ dedi.

KARASU'YA YENİ PARTİ BİNASI MÜJDESİ

Başkan Keleş, ‘’Bunun yanı sıra Sakarya’da belediyeleri aldığımız zaman neler yapabiliriz, insanlar burada nasıl mutlu, huzurlu olur diye de bir taraftan projeler üretip onları halkla sürekli paylaşmaya çalışıyoruz. Her cenazede, düğünde, cemiyette, her arenada olan bir CHP’nin il ve ilçe yönetimleri olarak Sakarya’da bir milyon 50 bin insana karşı sorumluluğumuzu yerine getirmekten gurur duyuyoruz. Buraya gönlünü veren yüreğini koyan herkese teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

‘’Karasu artık buraya sığmıyor’’ diyen Başkan Keleş, daha geniş ve yeni bir parti binası için de müjde verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2021, 13:29

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER