Başkan Sarıoğlu; ‘Böyle giderse esnaf kepenk kapatır’

İYİ Parti İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, Genel Başkan Meral Akşener’in Karasu gezisi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sarıoğlu halkın iktidarın uyguladığı ekonomik politikalardan bunaldığını ve muhalefete doğru bir teveccühün oluştuğunu söyledi.

Başkan Sarıoğlu; ‘Böyle giderse esnaf kepenk kapatır’

16 Haziran Perşembe akşamı ilçe basını ile bir araya gelen Başkan Sarıoğlu, İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener’in, ilçe başkanlarının genel merkeze yaptıkları ziyarette yaptıkları davet sonrasında gerçekleştiğini söyledi. “O ziyarette Genel Başkanımızı Sakarya’ya ve özellikle kuzey bölgesine davet ettik” diyen Sarıoğlu programları milletvekili Ümit Dikbayır’ın yaptığı bilgisi aldıklarını anlattı.

‘’KISA SÜREDE HAZIRLANDIK’

Başkan Sarıoğlu sonrasında yaşanan gelişmeleri şöyle aktardı:

“Pazartesi günü ziyaretimizi yaptık, Çarşamba günü önümüzdeki Perşembe günü genel başkanımızın bize ziyarete geleceği haberi verildi. Gezi programının sırasıyla Kocaali, Karasu ve Ferizli olarak gerçekleşeceği aktarıldı. Burada ziyareti sağlayan Genel Başkan Yardımcımız Ümit Dikbayır’a teşekkür ediyorum. İl Başkanı da özverili çalışıyor. İnsanlara inmeye çalışıyoruz. Tüm cenazelere ve davet edildiğimiz cemiyetlere, esnaf ziyaretlerine katılıyoruz. Mahallelere çıkıyoruz. Yönetici arkadaşlara da ziyaret hazırlıkları için gösterdikleri çabalara teşekkür ediyorum. Bir gecede afişleri yaptırdık ve astık. Bir arkadaş anons aracı hazırlattı. Süreç kısa olsa da hata yapmadık ve bu ziyaretten alnımızın akıyla çıktığımızı düşünüyorum.”

‘BÖYLESİNE İZDİHAM BEKLEMİYORDUK’

Kendilerini asıl gururlandıranın halkın teveccühü ve katılımın yüksekliği olduğuna işaret eden İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kalabalık olacağını biliyorduk. Ancak bu şekilde izdihama döneceğini tahmin etmemiştik. Çevredeki pasajların içinde ve dışında, kaldırımlarda, caddede ciddi bir kalabalık vardı. Taşımalı sistem yoktu. Sadece yakın ilçelerden iki veya üç arabayla gelen olmuş; o da Genel başkanın peşine… Adapazarı merkezden programımıza katılan üç otobüs vardı. Dolayısıyla dışarıdan adam taşındı iddiaları doğru değil. Dışarıdan misafir olarak katılan sayısı 200-300 kişiyi geçmez. Karasu’da kalan yazlıkçılardan da katılım oldu.

‘İNSANLAR EKONOMİK BUNALIM İÇİNDE’

Genel bir değerlendirmeyle insanların ciddi anlamda ekonomik bir bunalımın içinde bulunduğu sonucuna vardığını anlatan Başkan Sarıoğlu, özellikle esnafların zor durumda olduğunun altını çizdi. İki ki fırıncıyla görüştüğünü aktaran Sarıoğlu, insanların zarar ettiklerini ve böyle devam ederse fırınları kapatacaklarını söylediklerini aktardı. Sarıoğlu şöyle konuştu: “Yani bu yazı geçirip akabinde kapatacağız dediler. Fırıncıların ekmek konusu bile tamamen siyasete bağlandı. Ekmeğe zam gelirse insanlar daha çok tepki gösterecek. Bizim oy potansiyelimiz düşecek durumu söz konusu. Fırıncı asgari ücretin arttığını, elektriğe yüzde 300 zam geldiğini ve girdi maliyetlerinin yüzde 200 arttığını anlatıyor. Siz bunu ekmeğe 50 kuruş zam veya gramajı düşürmeyle kurtaramazsınız. Tatlıcısı şeker zammından şikâyetçi. Velhasıl bütün esnaf aynı şeyleri söylüyor. Kredi çekmek isteseniz ipotek vereceksiniz, belirli yerlere borcunuz olmayacak. Borcu olmayan insan kredi çekmiyor ki… İnsanların mevcut iktidardan bunalmış hali onları bir arayış içine sokuyor. Genel başkan buraya geldiğinde teveccühe yol açtı ve Karasu’da böyle bir hava esti.”

ESNAFA TEŞEKKÜR ETTİ

İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu Genel Başkanın Karasu’da sadece üç esnafı ziyaret etme fırsatı bulabildiğini, 10 esnaf gezisi programlandığı halde izdiham ve gezi programındaki zaman sıkışıklığı nedeniyle daha fazla ziyarete imkân bulunamadığını belirtti ve herhangi bir provokovatif olay yaşatmadıkları için esnaflara teşekkür etti. Sarıoğlu ayrıca merkezdeki programın ardından BMC’ye gidilmesini ve orada açıklama yapılmasını da isabetli bir tutum olarak değerlendirdiğini kaydetti. Başkan Sarıoğlu açıklamasının sonunda geziye kadınların gösterdiği ilgiye işaret etti ve “Genel Başkanımızın, kadın politikalarını oluşturamayan ilçe başkanı istifa etsin diye bir yaklaşımı var. Bu kadar net” ifadelerini kullandı.

.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2022, 10:43

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER