Başkan Süt: Daha fazla sömürü ve yoksulluk...

‘’İnsan onuruna yakışır bir iş ve yaşam için mücadeleye devam ediyoruz’’ diyen CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Süt: Daha fazla sömürü ve yoksulluk...

   1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan CHP İlçe Başkanı Aykut Süt şunları söyledi:

İNSAN ONURUNA YAKIŞIR YAŞAM

‘’Emekçilerimizin maruz kaldığı hak gasplarına, hayatlarına mal olan koşullara karşı sendikal ve sosyal güvenlik haklarının eksiksiz güvence altına alındığı, aklın öncülüğünden insan onuruna yakışır bir iş ve yaşam için mücadeleye devam ediyoruz.

DAHA FAZLA SÖMÜRÜ VE YOKSULLUK

Bu süreçte büyük şirketlere sağlanan vergi muafiyetleri ve destekler göz önüne alındığında, emekçilerin pandemi sürecinde payına daha fazla sömürü ve daha fazla yoksulluk düşmüştür. 128 milyar doları bu ülkenin hazinesinden yok edenler, milyonlarca emekçinin ve yurttaşın yoksullaşmasından ve gelir kaybı yaşamasından birinci derecede sorumludur. Ancak biz umudumuzu hiç yitirmeyecek; işimiz, aşımız, özgürlüğümüz ve sağlığımız için, ölmemek yaşamak için bu 1 Mayıs’ta da mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.

HUZUR VE BARIŞ İÇERİSİNDE

Emeğin, dayanışmanın, özgürlüğün, demokrasinin ve barışın bayrağını hep birlikte dalgalandıracağımız işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs'ını kutluyor, huzur ve barış içerisinde kutlayacakları bir gün diliyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 11:22

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER