Başkan Süt, toplantıyı gaz lambası ışığında yaptı

CHP Karasu örgütü, yüksek faturalara gaz lambası ışığında toplantı yaparak tepki gösterdi. İlçe Başkanı Aykut Süt, ‘’Aslında kamuoyunun dikkatini çekmeye gerek yok. Yüksek faturalar zaten vatandaşın belini büktü, en büyük derdi oldu’’ dedi.

Başkan Süt, toplantıyı gaz lambası ışığında yaptı

   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı, 4 Şubat’ta yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Partiye gelen 835 liralık elektrik faturasını gören Başkan Aykut Süt, toplantıyı gaz lambası ışığında yaptı.

   CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, cuma günü parti binasında bir açıklama yaparak; ‘’Bugün burada ilçemizin ve hemşerilerimizin sorunlarını ortaya koymak ve çözümleri konuşmak için toplandık. Fakat artık yüksek faturalar vatandaşın da esnafın da sanayicinin de en büyük sorunu haline geldi. Böylesi bir ortamda ne vatandaş evindeki ışığı rahatça açabiliyor ne sanayici üretimine devam edebiliyor’’ dedi.

YANLIŞ POLİTİKA

   Başkan Aykut Süt, ‘’Bilindiği gibi, bugün enflasyonda gelinen bu durum iktidarın yanlış ekonomi politikalarından kaynaklanmaktadır. Enflasyon ve döviz fiyatlarındaki aşırı artış temel gıda fiyatlarını etkiledi. Vatandaşın alışverişini en ucuza yapabildiği halk pazarları bile, marketlerden ucuzken bugün tam tersi yaşanıyor. Büyük iş yapan marketler ürünlerini nispeten ucuza mal edebiliyor. Pazarcı, ürününü aşırı artan maliyetlerle tezgâhına getirebiliyor ya da getiremiyor. Bu da fiyatlara yansıyor.

   AKP ve MHP’nin başını çektiği Cumhur İttifakının son aylarda iğneden ipliğe yaptığı zamların yanında elektriğe ve doğalgaza yaptığı zamlarla halkımız iyice bunaldı. Konuştuğumuz bazı esnaflar elektrik faturasının dükkan kirasını geçtiğini söyleyip, ne yapalım dükkanı mı kapatalım diye dert yanıyor. Biz her zaman halkımızla iletişim içindeyiz. Esnafı ve her kesimden vatandaşı dinlemeye devam ediyoruz, birlikte ortak çözümler arıyoruz.

   Milletin önüne sandık gelecek. Bu karabasandan Türkiye'nin kurtulması lazım" ifadelerini kullandı.

   Aykut Süt’ün bir sonraki toplantının Bulvar’da yapılması önerisi kabul gördü ve en kısa sürede görüşmek üzere partililer vedalaştı.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2022, 12:06

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nemrud chp
Nemrud chp - 4 ay Önce

Sizde AKP den aşağı yanınız yok, gibiyiz İstanbulu rezilliklerini sizin zamanınız da gaz lambasını bulamicaz, sizin simdiki yönetenlerin hiç bir farkınız yok görüyoruz İstanbul halkı sürünüyor,

SIRADAKİ HABER