Başkan Yavuzyiğit, Karasu'nun en önemli sorunlarını 7 başlıkta sıraladı

Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit düzenlediği kahvaltı programında ilçe basınıyla bir araya geldi. Yavuzyiğit, ‘’Bizim birinci kafa yorduğumuz, ilçemizin sorunları ve çözüm noktaları ikincisi 2023 seçimleri’’ dedi.

Başkan Yavuzyiğit, Karasu'nun en önemli sorunlarını 7 başlıkta sıraladı

Perşembe günü ilçenin basın mensuplarını ağırlayan Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit buluşmayı, karşılıklı fikir alışverişi ve sohbet amacıyla düzenlediklerini söyledi. Yönetim kurulu üyeleri Volkan Yıldız ve Zehra Aygün’ün de katıldığı toplantıda başkan Yavuzyiğit, hem ülke hem ilçe gündeminden konuştu, basının sorularını yanıtladı.

‘İNSANLAR ÇÖZÜMÜ YİNE AK PARTİ’DEN BEKLİYOR’

‘’Malum, dünyadaki salgından dolayı birçok şey kesildi, eksik kaldı. Ama inanıyoruz ki önümüzdeki süreçte toparlanıp alıştığımız o eski döneme geleceğiz’’ diyerek sözlerine başlayan Başkan Hasan Yavuzyiğit,

‘’Biz göreve geldiğimizden beri teşkilat çalışmalarımızdan bir tanesi üye çalışması oldu. Partimize 1960 yeni üye katarak toplam üye sayımızı 12 bin 520’ye çıkardık. Hamd olsun insanlar ne kadar eksiklik görse de yine çözümü Ak Parti’den bekliyor. Ak Parti’nin yine bu sorunları çözeceğine inanıyor. Neden inanıyor çünkü malum, ülkenin 40 yıldır uğraştığı bir terör sorunu vardı. Bunu sinek avlamak değil de bataklığı kurutma noktasında Ak Parti iktidarı, Cumhurbaşkanımızın güçlü iradesiyle ve birçok alanda yapmış olduğu çalışmalarla bugün PKK terör örgütü gündemimizden çıktı. En alt sıralara indi.

Savunma sanayiine yapılan yatırımlar, orduyu modernize etmek, istihbarat teşkilatını daha güçlü kılmak gibi daha sayabiliriz. Halk ekonomik olarak da ne noktalarda gelindiğini biliyor.

Evet şu anda dünyada bir enerji açığı var. Tedarik zincirinin kırılmasından dolayı aksamalar var vs. ama bunların yine Ak Parti ve Cumhur İttifakı ile çözüleceğine inanıyor halkımız’’ diye konuştu.

‘AK PARTİLİ İNSANLAR HEP KAZANMAYA ALIŞMIŞ’

‘’İlçemizde bu güne kadar eksik kalmış noktaları değerlendirip bunların yapımı noktasında hız kazanması için gayret ediyoruz’’ diyen Yavuzyiğit şöyle devam etti; ‘’Bizim birinci kafa yorduğumuz ilçemizin sorunları ve çözüm noktaları ikincisi 2023 seçimleri. Ak Partili insanlar hep kazanmaya alışmış. İstikrara alışmış ama şu dönemde bunlar biraz daha durağan halde ve ekonomik olarak da hayat pahalılığı var. İnsanların bakışı, refleksi eskisi gibi olmayabiliyor. Ama yine de insanların teveccühünü görüyoruz. Çözüm noktasında Cumhur İttifakı’na güvendiğini sahada da görüyoruz.’’

SİZCE KARASU’NUN EN ÖNEMLİ SORUNLARI NELER?

‘Sizce Karasu’nun en önemli sorunları neler’ sorusuna Yavuzyiğit sırasıyla şöyle cevap verdi:

KANAL

Birinci çözülmesi gereken şehrin içinden geçen kanal sorunu. Bu Karasu’ya ciddi manada vizyon katacak bir projedir. Ciddi bir çalışma başlatıldı. DSİ yatırım programına bu yıl almadı ancak en nihayetinde bu işe bir start verildi. Önemli olan buydu.

SAHİLDEKİ PARSELLER

Bir diğeri 40 yıllık sorun diyebileceğimiz sahildeki parseller.  Yolun atındaki imarı olmayan fakat vaktiyle tapular çıkartılmış sahipli fakat üzerine bir şey yapamıyor. Birçok çalışmayı da engelliyor. Bunlarla ilgili de ciddi bir çalışma başlatıldı. Denizköy tarafında bir hazine arazisini imar yapıp takas yoluyla o sorun da çözülmek için ciddi bir adım atıldı.

BALIKÇI BARINAĞI

Bir diğer sorun, balıkçı barınağımız eksik. Yıllardan beri yapılmamış, uzamış, Çeşitli engeller çıkartılmış bu günlere kadar gelmiş. Bunun en önemli aşaması resmi prosedür aşamasıydı. Bu aşıldı. Tüm resmi engeller kalkmış oldu. Daha önceden kalkmış olsaydı şimdiye on kere yapılmıştı.

EROZYON VE DALGAKIRANLAR

Sahildeki erozyon ve dalgakıranlar sorunu var. Dalgakıranlar zamanla dağılmış durumda.

GENÇLİK MERKEZİ VE SPOR KOPLEKSİ

Karasu’da gençlik merkezi ve spor kompleksi ile alakalı eksiğimiz var. Ne yapıyorsunuz dediğinizde, limanla Yenimahalle arasında kalan bir bölge var, mezarlığın yanında, belediye bir imar çalışması yapıyor. Vizyon bir imar çalışması. Düzenlemeler yapıldıktan sonra bakanlığa girişimde bulunulacak.

PARK

İlçe merkezinde bizim ciddi manada park eksiğimiz var. Bir millet bahçesi yapılıyor. İhsaniye’de böyle bir arazi vardı. Bu hazine arazisi belediyeye tahsis edildi. Burada çalışma yapılıyor.

OTOPARK

Merkezde bir otoparka ihtiyacımız var. Pazar yerinde var ama merkezde de ihtiyacımız var. Alpaslan Türkeş parkının altı uygun deniliyor ama maalesef oranın tapusu sorunlu. Vaktiyle paraları ödenmemiş. Mahkemelik. Yani orada bir şey yapamıyoruz. Belediye tapu ile ilgili çalışma yapıyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

En önemli sorunlardan biri de kentsel dönüşüm. Bizlerin ve vekillerin de desteğiyle belediye başkanımız ciddi adımlar attı. Bir yerden sorunları tespit edip başlamak gerekiyor ki senden sonra gelen devam etsin. Ama doğru bir yol çizmek ve başlamak gerekiyor. Bunu yapmak için kaynağa ihtiyacın var. Bakanlık bu işte kullanılmak için arsa tahsis etti. Bu arsalar satılarak kentsel dönüşümde harcanacak. Birkaç binada çalışma başladı. Bu bir yerden başlıyor ve hızlı bir şekilde merkezde devam etmesi gerekiyor. Deprem bölgesindeyiz. İlçe merkezimizde yüksek, sıkıntılı binalar var. Bu 20, 25 yıldır önemli bir sorundu ama buna da başlanıldı bu dönemde. Ekonomik olarak da resmi prosedür olarak da bir yol kat edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2022, 10:01

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER