banner237

Başkan Yavuzyiğit’ten bugün yanıt geldi

Muhtarlar derneği başkanının karasuhaber.com’da  yer alan istifa açıklamasına başkan Yavuzyiğit'ten yanıt...

Başkan Yavuzyiğit’ten bugün yanıt geldi
banner189

   Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik 9 Eylül Çarşamba günü istifa ettiğini açıkladı. Görevi bırakan Türker Tetik’in yakın çevresine, özellikle belediye yönetimi ve Ak Parti’den gelen baskılara dayanamadığını söylediği ifade edildi. Kongrenin hemen ardından bazı muhtarların Ak Parti desteğiyle ayrı dernek kurma çalışmalarına girmesinden rahatsız olduğu ve birliği sağlamak adına görevini bıraktığı belirtildi.

   Muhtarlar derneği başkanının karasuhaber.com’da  yer alan istifa açıklamasına Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit’ten bugün yanıt geldi.

‘’HER ZAMAN EŞİT MESAFEDE DURDUK’’

   ‘’AK Parti Karasu İlçe Teşkilatı olarak, bugüne kadar herhangi bir siyasi parti, oda, sivil toplum kuruluşu ve muhtarlar derneğinin seçim sürecine ve sonrasına hiçbir zaman müdahil olmadık. Teşkilat olarak her zaman eşit mesafede durduk’’ diyen Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit sözlerine şu ifadelerle devam etti;

‘’BASINDAN ÖĞRENDİM’’

    ‘’Ancak Muhtarlar Derneği mevcut Başkanı Türker Tetik’in 2 Kasım’da gerçekleşmesi planlanan Muhtarlar Derneği Başkanlığı’nın kongresine ilişkin açıklamasında aday olmama gerekçesinde partimizi ve Karasu Belediyesi yönetimini işaret ederek talihsiz bir açıklamada bulunduğunu basından öğrendim.

‘’YAPILAN AÇIKLAMAYI KINIYORUM’’

   AK Parti İlçe Teşkilatı olarak bütün kurum ve mahallelere eşit mesafede durup sorunların çözüm noktasında tüm gayretlerimizle yardımcı olmaya çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Bir kurumun başında olmak, yönetimi ve dengeyi sağlamak, işi yürütmek ağır mesuliyet ister. Gayret göstermek gerekir. O kuruma yetersiz kalındığında başkalarını suçlamak yersizdir. Bu nedenle yapılan açıklamayı kınıyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 12:54

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER