BBP İL DİVANI KARASU'DA TOPLANDI

BBP İl Divan Toplantısı Karasu’da yapıldı. Genel başkan yardımcılarının da katıldığı toplantıya BBP Genel Başkanı Mustafa Destici telefonla canlı bağlandı. İspiroğlu, gelecek yerel seçim için yeşil ışık yaktı, hazırlık yaptıklarını söyledi.

BBP İL DİVANI KARASU'DA TOPLANDI
banner189

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sakarya İl Divan Toplantısı Karasu’da pandemi tedbirleri kapsamında açık havada düzenlendi. Karasu ile başlanan toplantıların diğer ilçelerde devam edeceği belirtildi.

Toplantıya BBP Genel Başkan Yardımcısı Osman Tüfekçi, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Yaşar Sayan, Sakarya İl Başkanı Cemal Can, geçtiğimiz yerel seçimde Karasu Belediye Başkan adayı olan Mehmet İspiroğlu, BBP Karapürçek Belediye Başkan adayı olan Hasan Cavit Karslı, Karasu Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını BBP İstanbul İl Başkanı Yaşar Sayan yaptı. Ardından Karasu’da iki dönem belediye başkanlığı yapan ve geçtiğimiz yerel seçimde BBP’den aday olan Mehmet İspiroğlu kürsüye geldi.

İSPİROĞLU: KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ

Gelecek yerel seçimde yeniden aday olacağının sinyalini veren Mehmet İspiroğlu, “Hala beni savcılara şikayet edenler, bugün belediyenin gayrimenkullerini nasıl satarız diye çaba sarf ediyorlar. O zamanlar dışarıdan konuşmak kolaydı. İşin içine girince nasıl olduğunu görmüş oldular” diye konuştu. İspiroğlu, “Partimiz uygun görürse önümüzdeki yerel seçimde kaldığımız yerden devam edeceğiz. Şayet genel merkez takdiri başkasından yana kullanırsa biz de onun yanında saf tutacağız. Gelecek yerel seçime biz hazırlığımızı yapıyoruz” diye konuştu.

EMİNOĞLU: OYLARINI KATLAYACAK

BBP Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, “Toplantıda, yapılacak olan ilçe ve il kongreleri öncesi fikir alışverişi yapacağız. Büyük Birlik Partisi, önümüzdeki yerel seçimde oylarını katlayacak, bunu Sakarya’ya ve Türkiye’ye kanıtlayacağız” dedi.

 “BBP’yi partimize yakışır şekilde her toplantıda temsil ediyorum” diyen Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş ise, “Seçim bitse de Büyük Birlik olarak mahalle mahalle gezerek vatandaşla buluşmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘BBP İLK ÜÇE GİRMEYİ BAŞARDI’

Kürsüye son olarak BBP Sakarya İl Başkanı Cemal Can geldi. “Sahaya 4 bin 200 oyla çıktık ve bu sayıyı 57 bine çıkarttık. BBP Sakarya’da ilk üçe girmeyi başardı. Sakarya’da oy oranımızı yüzde 1’den yüzde 10’a çıkarttık. Önümüzdeki yerel seçimde bu oranı daha da yukarıya çıkartacağız” diye konuştu.

Toplantının sonunda telefon ile canlı bağlanan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, tüm Karasu’ya selam gönderdi. Destici, toplantıya katılan belediye başkan adaylarına gösterdikleri gayretten dolayı teşekkür etti.

Hasan EMİNOĞLU

Mehmet İSPİROĞLU

Mehmet ÇATALBAŞ

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 09:15

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Atilla çakmak
Atilla çakmak - 6 ay Önce

Iyi adam belki ama daha fazla düşünmesi gereken şeyler var onunda bir sınırı var yapabilecekleri konusunda.. Yoluna ilk başladığı yerden devam etseydi sonu böyle olmazdı.. Belediye başkanı olabilirsiniz ama kalıcı olamazsınız. Yarına ait hiç bir düşünceniz ve planlarınız yok herseyi günlük dusundunuz sorun burda yöneten değil yönetilen oluyorsunuz bir süre sonra o yüzden aklınız olsa bu duruma düşmezdiniz şimdi gel balık hafızalı dünya san.. Olmaz

SIRADAKİ HABER