BBP üst yönetiminde iki tanıdık isim

Büyük Birlik Partisi’nin 11. Büyük Kongresi’nde Mustafa Destici bir kez daha genel başkanlığa getirildi. Sakarya İl Başkanı Cemal Can Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’na girdi. Karasu delegesi Mehmet Çatalbaş da yedek listede yer aldı.

BBP üst yönetiminde iki tanıdık isim

   18 Ekim 2020 Pazar günü Ankara/Keçiören Taha Akgül Spor Salonu’nda yapılan ve Karasu’nun 4 delege ile temsil edildiği kongrede Genel Başkan Mustafa Destici ile eski Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar başkanlık için aday oldu. Gergin anların yaşandığı kongrede aday Haşim Yanar salona girerken ortam ısındı. Destici ile Yanar taraftarlarının başlattığı kavga güvenlik güçlerinin müdahalesi ile yatıştırıldı. Divan Başkanı Üzeyir Tunç’un da anonslarıyla delegeler güçlükle sakinleştirildi.

   Destici’nin 641, Haşim Yanar’ın ise 209 delegenin imzasını toplayarak aday olduğu kongrede siyasi konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Genel Başkan Mustafa Destici 584 oyla güven tazeledi. Rakibi Haşim Ayar ise 252 oyda kaldı.

SAKARYA’DAN İKİ İSİM

BBP’nin 11. Kongresine Karasu’dan dört delege ktatıldı. BBP İlçe Başkanı Haszan Eminoğlu, belediye eski başkanı ve son yerel seçimlerde partinin Karasu belediye başkan adayı Mehmet İspiroğlu, BBP Karasu belediye Meclisi üyesi Mehmet Çatalbaş ve Emine Hatun İnce kongrede genel başkanlık ve MKYK için oy kullandılar. BBP Sakarya İl Başkanı Cemal Can Destici’nin 70 kişilik MKYK asil listesinde 15. Sırada yer alarak partinin üst organına seçiler isim oldu. Karasu delegesi Mehmet Çatalbaş da yedek  listenin 20. Sırasında kendisine yer buldu.

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER