Belediye başkanlarına ‘Vatandaşın borcunu kapatın’ talimatı!

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, partili 798 belediyeye Ramazan ayı genelgesi gönderdi. Genelgede, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın esnafa borçlarını kapatın” denildi.

Belediye başkanlarına ‘Vatandaşın borcunu kapatın’ talimatı!

   AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki imzasıyla 798 AK Partili belediyeye Ramazan ayı genelgesi gönderildi. Genelgede, “Pandeminin bütün olumsuzluklarını yaşadığımız bu dönemde, belediye hizmetleri adeta yeni bir boyut kazanıyor” diyen Özhaseki şu ifadelere yer verdi: "Gönül belediyeciliği diye çıktığımız bu yolda, ortaya koyduğumuz yeni hedeflerimiz şimdi daha da bir önem kazandı. Vakit daha çok dua alma, daha çok gönül alma ve daha çok gönülle buluşmak vaktidir. Pandemi kurallarına riayet ederek özellikle kenar mahallelerimize ziyaretlerimizi yapmalıyız. Yardım faaliyetlerimizi gösterişten uzak ve bir medya-şova dönüştürmeden artırmalıyız. Bazı siyasi çevrelerin hiçbir hizmet yapmadan algı operasyonları yapması nasıl bir anlam taşımıyor ise sadece algıdan ibaret hiçbir işleme asla prim vermemeliyiz.”

‘’HİZMETLERİMİZİ GENİŞLETMELİYİZ’’

   Özhaseki, ihtiyaç sahibi vatandaşlar ziyaret edilirken borçlarını yatırmayan ailelerin hesaplarının kapatılması gerektiğini söyleyerek, “Biz bugüne kadar işin algı tarafında değil, hizmetin esasında yer alan bir anlayışa sahip olduk. İhtiyaçlı olan her sofrada bir tas çorbamız bulunacak, kuruyan her dudağa bir bardak su olacak şekilde hizmetlerimizi genişletmeliyiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın alış-veriş yaptığı esnaflar sessizce ziyaret edilmeli, borçlarını yatıramayan aileler varsa hesapları kapatılmalıdır. Hayırsever vatandaşların yapacakları yardımlara da öncülük yapılmalı ve yol gösterilmelidir” dedi.

TOPLU ORGANİZASYON YOK: TELEFONLA ARAYIN

   Toplu organizasyonlara gelen kısıtlamaları da hatırlatan Özhaseki şu ifadeleri kullandı: “Pandemi kuralları çerçevesinde toplu organizasyonlar yapmayacağız. Ama telefonla arayarak mahzun gönüllere misafir olabiliriz. İmkânlarımızı ihtiyaç sahibi aileler için seferber etmeliyiz. Aziz milletimizin bağrından doğan bir siyasi hareket olarak her zaman güzel hizmetlere öncülük ettiğimiz gibi bu pandemi ortamında da üzerimize düşeni en iyi şekilde hayata geçireceğimize inanıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 15:25

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Karasu
Karasu - 3 hafta Önce

Olaya bak, yahu belediye başkanı nasıl kapatacak yüzlerce, binlerce kişinin borcunu,cebinden mi ? Tabi ki belediye bütçesinden. Yani şu söyleniyor, sana kredi kartını verdim harcamayı sen yap, ekstreyi ben öderim. Hayatında belki ekserisinin uçağı sadece TV lerde görüp önünden dahi geçmediği havaalanlarına katrilyonları vermekle öğünen bir halkın malesef geldiği ibratlik hale bir bakın, bakın da gelecek nesillerinize anlatın.

SIRADAKİ HABER