'Ben de Z kuşağıyım'

‘’Bireyselleşmenin arttığı bu şartlarda çocuklarımıza ve gençlerimize sağlıklı bir gelecek hazırlamak giderek zorlaşıyor’’ diyen Gelecek Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Kayıkçıoğlu, gençlerin sorunlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

'Ben de Z kuşağıyım'

   Gelecek Partisi Karasu İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Kayıkçıoğlu, gençler ve Karasu’nun sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Tunahan Kayıkçıoğlu, ‘’Günümüzün teknoloji çağı olmasından dolayı, kişiler arası iletişimi ve etkileşimi değiştirdiği, insanoğlunu yalnızlaşmaya yönelttiği bir gerçektir. Bireyselleşmenin arttığı bu şartlarda çocuklarımıza ve gençlerimize sağlıklı bir gelecek hazırlamak, onların üretkenliklerini arttırmak ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak giderek zorlaşmaktadır. Bu nedenle gençlerimizde madde kullanımı ve merakı günden güne artıyor. Madde bağımlılığı Z kuşağı olarak nitelendirdiğimiz genç kesimi olumsuz yönde etkiliyor’’ dedi.
‘MUTLAKA ÖNLEM ALINMALI’
   ‘’Karasu’da gençler arasında madde kullanımı artmakta ve genç nüfusu tehdit eden bir durum haline gelmektedir’’ diyen Kayıkçıoğlu, ‘’Bu durum mutlaka önlem alınması gereken bir problem halini almıştır. Çocuk ve gençlerde madde bağımlılığı, yaşlılığa kadar uzanan geniş bir yelpaze içerisindedir. Ve genellikle ergenlik zamanlarında stresten uzaklaşmak, arkadaş baskısı ve bir gruba dahil olma isteği de madde kullanımına başlamada etken sebeplerdendir’’ ifadelerini kullandı. 
‘BEN DE Z KUŞAĞIYIM’
   Gençlere seslenen Kayıkçıoğlu sözlerini şöyle sonlandırdı; ‘’Gelecek Partisi Gençlik Kolları Başkanı olarak bende Z kuşağında yani sizlerin yaşlarında olduğum için günümüz Türkiye’sinde yaşadığınız stresi ve sıkıntıyı anlayabiliyorum. Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanlığı olarak madde bağımlılığı mücadelesi ve gençlerimizin sağlığı için her platformda gençlerin sesi olacağız. Madde kullanan, bırakmak isteyip bırakamayan tüm genç kardeşlerimize destek vererek Karasu ilçemizde madde kullanımının önüne geçeceğiz.’’
 
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 11:02

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
t.k
t.k - 2 hafta Önce

Yazınızda bir sıkıntıdan bahsetmişsiniz kendinizinde Z kuşağı olduğunu aynı sıkıntıları yaşadığınız ifade etmişsiniz ama bu sıkıntı ne sadece madde kullanımımı sadece bu mu ? Madde kullanımını bir yere ayitlik hissine bağlamışsınız ama genelleme yapmanız ne kadar doğru ve etik .

mert
mert @t.k - 2 hafta Önce

Çok doğru karasu gibi bir yer için sadece madde bağımlısı sıkıntısı var diyemeyiz .

SIRADAKİ HABER