'Büyük oyunu bozmaya, haydi tarih yazmaya'

Gelecek Partisi, kuruluşunun 2. yıldönümünü İstanbul'da kutladı. Kutlama programına Karasu İlçe Teşkilatı tam kadro katıldı.

'Büyük oyunu bozmaya, haydi tarih yazmaya'

   Gelecek Partisi kuruluşunun 2. yılını İstanbul'daki Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği bir etkinlikle kutladı. Kutlamaya Karasu İlçe Teşkilatı tam kadro katıldı. Karasulu partililer, 'Büyük oyunu bozmaya, haydi tarih yazmaya' yazılı pankartla Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'ndeki kutlamada yerlerini aldı.

   İki yılda kat ettikleri mesafeyi değerlendiren Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte ekonominin tek bir kişiye emanet edildiğini belirterek var olan politikaları eleştirdi. Davutoğlu, iktidara geldiklerinde yapacakları çalışmaları anlattı.

‘GELECEK BİZİZ GİDECEK ONLAR’

   Karasu’nun beklentilerini ve sorunlarını, çözüm önerileriyle birlikte belirli dönemlerde genel merkeze ilettiklerini belirten Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, “Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun da dediği gibi gelecek biziz, gidecek onlar. Karasu halkı ve Türk milleti geleceğine destek versin. Partimizin ikinci kuruluş yılı ülkemize hayırlı olsun” dedi.

'ŞÖLEN HAVASI'

Başkan Salim Direk, ''Partimizin 2 yıl önce kurulduğu tarihten itibaren ülkemiz'de büyük bir heyecanla katılımlar gerçekleşmeye başlamıştı. Biz de Karasu'da bu görevi aldıktan ve yönetimimizi oluşturduktan sonra büyük bir özveriyle çalışmaya başladık. Dün partimizin 2. yılını kutlamak için Sakarya il başkanlığımız, Karasu ilçe  yönetimi ve gönüldaşlarıyla birlikte Yahya Kemal Beyatlı gösteri merkezine gittik. Çok büyük bir kalabalık ve şölen havası içinde kutlamamızı gerçekleştirdik'' diye konuştu.

SLOGAN VE İŞARET BELİRLENDİ

Salim Direk açıklamasının devamında şunları söyledi: ''Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu konuşmasında çınar yaprağının 5 kolunun herbirine bir anlam yükleyerek yeni Türkiye'de siyasetin hangi zemin üzerine olması gerektiğini açıkladı.

'ADRES' sözcüğünün baş harflerinden oluşan; A_dalet, D_demokrasi, E_şitlik, Ö_zgürlük, S_iyasi ahlak olarak sloganımızı ve parti işaretimizi belirledik. İşaretimiz de bir elin beş parmağı. Partimizin görüşlerini, siyasi anlayış biçimini anlatmak için sahalarda olacağız. Artık adres; Gelecek. Sırasıyla tüm halkımızı partimize davet ediyoruz.'' 


 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2021, 13:41

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER