CHP ilçe eski başkanından İnce’ye yeni unvan: Yalovalı Yiğit

Muharrem İnce’nin başlatacağını açıkladığı “Bin Günde Memleket” hareketi Karasu’da bazı CHP üyeleri arasında destek buldu. Muzaffer Tatlı’nın sosyal medya paylaşımıyla İnce’nin yanında olduğunu ilan etmesi olumlu ve olumsuz eleştirileri de beraberinde getirdi.

CHP ilçe eski başkanından İnce’ye yeni unvan: Yalovalı Yiğit
banner189

  Cumhuriyet Halk Partisi’nden ayrılarak yeni parti kuracağı iddia edilen ancak düzenlediği basın toplantısında 4 Eylül günü Sivas’ta “Bin Günde Memleket” isimli bir hareket başlatacağını açıklayan Muharrem İnce’ye Karasu’dan ilk açık destek partinin ilçe eski başkanlarından ve iki dönem CHP’nin belediye başkan adayı olan Muzaffer Tatlı’dan geldi. Tatlı sosyal medyadan yaptığı ilk paylaşımda Muharrem İnce’ye “Yalovalı Yiğit” yakıştırmasında bulundu.

YİĞİT VE UMUT

   Muzaffer Tatlı 13 Ağustos tarihli paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Atatürk Cumhuriyeti’nin ayağa kalkması için, çıktığın yol açık olsun Yalovalı Yiğit!” Tatlı 17 Ağustos tarihli paylaşımında da  “Bir zamanların sosyal demokratların kalesi Karasu’da, çeyrek asırdır AKEPE ve zihniyeti iktidar. Sen umudumsun Memleket Hareketi” ifadelerine yer verdi.

ELEŞTİRİLDİ

   Muzaffer Tatlı’nın bu paylaşımına çok sayıda olumlu ve olumsuz eleştiri geldi. CHP üyesi veya son seçimlerde CHP’li adaya oy verildiğinin belirtildiği yanıtlarda bu aşamada CHP’ye ve dolayısıyla Millet İttifakı’na zarar verecek davranışlardan kaçınılması gerektiğine vurgu yaptılar. Tatlı’nın ise bazı yanıtlara, “Bu biraz derin konu, ayrıca görüşürüz” karşılığı vermesi dikkat çekti.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER