CHP'li Milletvekilleri Karasu'yu karış karış gezdi

CHP'li vekiller, yereldeki sorunlara ışık tutacak bir program çerçevesinde, 1 Temmuz'da CHP Karasu ilçe örgütüyle beraber ilçeyi karış karış gezdi.

CHP'li Milletvekilleri Karasu'yu karış karış gezdi

   Karasu’daki vatandaş ve esnaflla temasta bulunmak için gönül turuna çıktıklarını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Karasulularla buluştu.

   16 ilçedeki vatandaş ve esnaflarla temaslarda bulunmak için Sakarya’nın dört bir yanına dağılan CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Genel Başkan Yardımcıları ve CHP’nin 37 milletvekili halk ile bir araya geldi. Antalya Milletvekili Aydın Özer ve Muğla Milletvekili Suat Özcan bugün Karasu’ya gelerek adım adım esnafı gezdi, vatandaşlarla konuştu, sorunlarını dinledi. Özer ve Özcan, CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Garanti Bankası'nın önünden başlattıkları Karasu gönül turunda, yereldeki sorunlara ışık tutmayı amaçladıklarını, öte yandan insanları siyasetçinin seçimden seçime halkı ziyaret ettiği mantığından çıkarmayı amaçladıklarını söyledi.

‘HERKES FERYAT FİGAN EDİYOR’

   Karasulularla konuşan Antalya Milletvekili Aydın Özer, ‘’Türkiye’yi karış karış, bütün illerini dolaşıyoruz. İnsanlar perişan durumda. Yeni bir arayış, yeni bir iklime doğru gitmek istiyor herkes.

Bugün 37 milletvekilimizle Sakarya’dayız. Çok düşük oy aldığımız, milletvekili çıkaramadığımız yerleri özellikle seçiyoruz. Vatandaşlarımızı, çiftçimizi, esnafımızı, emeklimizi dinliyoruz. Herkes feryat figan ediyor. Herkesi gelecek korkusu sarmış’’  dedi.

’KARASU MÜTHİŞ BEREKETLİ BİR OVA’

   Özer, ‘’Karasu müthiş bereketli bir ova. Her yerde mısır ve fındık bahçeleri gördük. Ekonomik olarak üst seviyede olması gereken bir bölge ama ne yazık ki tarım girdilerinin çok artması yüzünden çiftçi para kazanamaz duruma gelmiş. Mesela burada slaj yapılıyor, besi hayvan yemi olarak kullanılıyor. Ona rağmen buradaki çiftçilerden dokunduğumuz zaman bin ah işitiyoruz. Gübre ve yem fiyatları pahalılaşmış, şikâyet ediyorlar. Süt üreticileri litresi çok düşük diye şikâyet ediyor. Esnaf zaten pandemi döneminde çok zorlandı, birçoğu kepenk kapatmış. Millet İttifakı iktidarında halkımızla beraber bütün sorunları çözeceğimize inanıyoruz. Ben vatandaşlarımızdan CHP genel başkanımızın Salı günleri saat 13.30’da yaptığı bir saatlik grup toplantılarını izlemelerini istiyorum.

   Bu gezi bir seçim gezisi değil, halkla beraber olma, onlara yakın olma gezisi. Her zaman onlarla beraber olmaya çalışıyoruz. Önümüzde bir seçim yok şu anda. Siyasetçinin seçimden seçime halkı ziyaret ettiği mantığından halkımızı çıkarmaya çalışıyoruz’’ diye konuştu.

‘HEM ESNAFIMIZA HEM SİVİL TOPLUMA SORUYORUZ’

   ‘’Adaletsizlik ortamını ekonomideki bunalımı ve 10 milyonu aşan işsizliği gidermek için çaba sarf edeceğiz’’ diyen Muğla Milletvekili Suat Özcan, ‘’İşsizlik ülkemizde son yıllarda bir buhran yarattı. Bunun çözülmesi gerekiyor. Bu çözümü de yapacak olan CHP liderliğindeki Millet İttifakı’dır. Biz ilk seçimde şu andaki iktidarı gönderip yerine Millet İttifakının iktidarını getireceğiz. Bu gün de burada hem esnafımıza hem sivil topluma soruyoruz; sorununuz nedir, derdiniz nedir? Bize söylesinler bizim eksiklerimiz nelerdir, önerileri nelerdir? Alacağız bunları genel merkezimiz ve genel başkanımızla değerlendireceğiz ve önümüzdeki haftalarda Sakarya ile ilgili açıklamaları genel başkanımız yapacak. Hem Meclis’te sorunları ortaya koyacak hem de o sorunları nasıl çözeceğimizi anlatacak’’ ifadelerini kullandı.

‘SORUNLARI ŞİMDİDEN TESPİT EDİP HIZLICA ÇÖZÜM BULMA ÇALIŞMASI’

   CHP Karsu İlçe Başkanı Aykut Süt ise; ‘’Bugün Antalya ve Muğla milletvekillerimiz ilçemizde. Bu bir seçim çalışması değil. Vatandaşların sorunlarını, halini hatırını soruyoruz. Kuracağımız iktidarda sorunları şimdiden tespit edip hızlıca çözüm yollarını bulmak için sahalardayız. Çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2021, 20:20

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER