‘Çirkin söylem ve iftira’

İYİ Parti İlçe Başkanı’nın Ak Gençliğe yönelik paylaşımına tepki geldi. Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Şahin, “İftirayı mübarek Ramazana yakışır bulmuyor ve özür bekliyoruz’ dedi.

‘Çirkin söylem ve iftira’

İYİ Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu’nun sosyal medyada Ak Partili gençlerin iftarda çorba dağıttığı şeklindeki paylaşımına verdiği yanıtta “Benim tanıdığım gençler iş, aş arıyor. Sizin gençler çaldığının bir kısmını satıp sevap kazanıyor, tebrik ederim” şeklindeki paylaşıma Ak Gençlik’ten tepki geldi.

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Şahin yazılı bir açıklama yaparak paylaşımı kınadıklarını bildirdi.

Şahin açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Sakarya Karasu İyi Parti Teşkilat Başkanı Hasan Sarıoğlu’nun AK gençliği zan altında bırakıcı iftira hükmündeki açıklamasını Karasu Ak Gençlik teşkilatı olarak kınıyoruz.

Çamur at izi kalsın seviyesizliğinde yürütülen siyaset etik değildir. Ak Gençlik davasında canla başla çalışan gençlerimizin düsturu Efendimizin buyurduğu düstur üzeredir. “Kim bir müminin dünya sıkıntılarından birini giderirse, Allah da kıyamet gününün sıkıntılarından birini ondan giderir. Kim darda kalana kolaylık gösterirse, Allah da ona dünya ve ahirette kolaylık gösterir. Kim bir Müslümanın ayıplarını örterse, Allah da dünya ve ahirette onun ayıplarını örter. Kul, kardeşinin yardımında olduğu sürece, Allah da kulunun yardımındadır.”

Bizim davamız insanlık davasıdır.  Tüm Ak Gençlik teşkilatı olarak hakkımızdaki çirkin söylemi, iftirayı mübarek Ramazan ayına yakışır bulmuyor özür gerektirdiğini düşünüyoruz.”

İşte o paylaşım:

Abdullah ŞAHİN

Hasan SARIOĞLU

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2022, 15:22

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER