banner469

Coşkun: 'Bir kesimin porsiyonları büyürken, bir kesimin porsiyonları küçülüyor'

Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, ‘’Ne yazık ki günden güne fakirleşen bir ülkede yaşamaya çalışıyoruz’’ diyerek özellikle tarımda yapılması gerekenlere dikkat çekti...

Coşkun: 'Bir kesimin porsiyonları büyürken, bir kesimin porsiyonları küçülüyor'

Saadet Partisi Karasu İlçe Teşkilatı'ndan gündeme ilişkin açıklama geldi.

 İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, ‘’Ne yazık ki günden güne fakirleşen bir ülkede yaşamaya çalışıyoruz’’ diyen Oğuzhan Coşkun; ‘’Bir kesimin porsiyonları büyürken, bir kesimin porsiyonları küçülmektedir. Dışarıyı göstererek ‘Ya, bakın şunların haline; Avrupa'da, Amerika'da kuyruklar arttı’ demek insanımızı artık tatmin etmiyor. Ne yazık ki Türk Lirası sadece Dolar'ın, Euro'nun, Sterlin'in karşısında değil, maalesef Rus Rublesi’nin, Bulgar Levası'nın, Şili ve Arjantin Pesosu'nun karşısında da değer kaybetmektedir’’ ifadelerini kullandı.

‘ASGARİ ÜCRET 19 YILDA 10 MİSLİ ARTTI, DEMEKLE DE OLMUYOR’

Başkan Coşkun, ‘‘Asgari ücret 19 yılda 10 misli arttı, demekle de olmuyor. Ekmek ne kadar arttı? Domates ne kadar arttı? Benzin ne kadar arttı? Gübre fiyatları ne kadar arttı? 1 Ocak 2021 den Temmuz ayına kadar doğalgaza %1 zam yapılmış, Temmuz ayında birden bire %12 zam gelmiş. Aynı şekilde gübre fiyatlarında da fahiş artışlar meydana gelmiştir’’ dedi.

BİZİ DERİNDEN ÜZMEKTEDİR…

Oğuzhan Coşkun, ‘’Örnek olarak, 20.20.0 Kompoze Gübrenin fiyatı 140 Türk Lirası iken Eylül ayında 535$ sabitlenmiş, bugün 4975,5 Türk Lirası’na tekabül etmektedir.1 Ocak 2021 mazot fiyatı 6.60 Türk Lirası iken 20 Ekim 2021 fiyatı ise 8.19 Türk Lirası’dır. Bir yandan insanımızın 3000 Türk Lirası’na hem kira ödemeye hem fatura ödemeye hem mutfak ihtiyaçlarını karşılamaya hem de çocuk okutmaya çabaladığını görmek bizi derinden üzmektedir’’ diye belirtti.

‘GÖSTERİŞE YÖNELİK DEĞİL, ÜRETİME YÖNELİK’

Başkan Coşkun açıklamalarını şöyle sürdürdü; ‘’Yine 52 senelik siyaset hayatımızda ilk gün dediğimiz gibi Türkiye'nin yeniden ayağa kalkması gösterişe yönelik değil, üretime yönelik yatırımlarla sağlanacaktır. Bu anlamda en kısa vadede verim alacağımız alan ise tarımdır. Sürdürülen yanlış tarım politikaları yüzünden çiftçimiz günden güne daha fazla ezilmekte,   geçimini tarımla sağlayacağına olan inancını kaybetmektedir. İşçi ücretlerinde, mazotta, tarımsal ilaçlardaki artış ile tarıma yönelik yapılan harcamalarda büyük miktarlarda artış olurken fındığa ürün bazında verilen fiyatın yetersiz olması, 2022 fındık sezonuna yapacağı harcamalar yüzünden fındık üreticimizi kara kara düşündürmektedir. Çiftçimiz bin bir dert ile mahsulünü yetiştirmeye çalışırken hemen her gün gelen zam haberleri ile geleceğe umutsuz bakmaktadır.

Özetle ifade etmek gerekirse çiftçimizin geleceğe umutla bakabilmesi, tarımdaki vergilerin kaldırılması, dolar, euro bazında alınan ürünlerin üretilmesi ve gerekli desteklerin sağlanması ile mümkündür.’’

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2021, 09:56

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER