banner379

Erdoğan için oy kullanacak

24 Mart’ta Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 7. Olağan Kongresi’nde Sakarya’dan 18 üye katılacak ve oy kullanacak. Delegeler arasında Karasu’dan ilçe başkanı Hasan Yavuzyiğit de bulunuyor.

Erdoğan için oy kullanacak

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ( AKP) 7. Olağan Kongresi yarın Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tek genel başkan adayı olarak katılacağı olacağı kongrede, yapılacak tüzük değişikliği ile partinin üst karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nun (MKYK) üye sayısının artırılması planlanıyor. Erdoğan'ın kongre konuşmasında, "'İnsan Hakları Politika Belgesi"ni açıklaması ve partisinin "2023 vizyonu"na ilişkin mesajlar vermesi bekleniyor.

1560 DELEGE OY KULLANACAK

"Türkiye için güven ve istikrar" ana sloganı ile toplanacak kongrede 1560 delege, partiyi bir sonraki seçimlere taşıyacak olan parti yöneticilerini belirleyecek. 7'nci Olağan Kongre’de Sakarya'dan 18 üst kurul delegesi oy kullanacak. Bu isimler arasında Karasu7dan ilçe başkanı Hasan Yavuzyiğid yer alıyor.

Sakarya delegesi şu isimlerden oluşuyor:

Öte yandan AKP'nin 7'nci Olağan Kongresinde Sakarya'dan 18 üst kurul delegesi oy kullanacak. Kongreye ilimizden katılacak isimler ise şöyle:

Yunus Tever, Ekrem Yüce, Zehra Hatiboğlu, Murat Salih Başer, Hatice Dağlıoğlu, Halil İbrahim Alagöz, Ayşenur İslam, Şengül Karslı, Ali İnci, Erol Aydın, Burak Erken, Mesut Ekrem, Erdal Köse, Hasan Serdar Baykal, Hasan Yavuzyiğit, Abdullah Özdemir, Adnan Akbaş, Yunus Gümüşel.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER