Eski başkanlar ‘ufukta seçim görününce’ hatırlandı!

Ak Parti, belediye eski başkanlarını istişare amacıyla Ankara’ya davet etti. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan eski başkanlara hitap edecek. Çağrı kulislerde ‘Seçimin ucu göründü’ yorumlarına neden oldu.

Eski başkanlar ‘ufukta seçim görününce’ hatırlandı!

Adalet ve Kalkınma Partisi, siyaset kulislerinde erken seçim söylentilerinin yoğunlaştığı bir dönemde seçim çalışması olarak değerlendirilebilecek bir toplantıya hazırlanıyor. Geçmişte Belediye başkanı olarak görev yapan partililer Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın 6 Temmuz’da Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek toplantısına davet edildi.

DAVET ÖZHASEKİ’DEN

Belediye Başkanlarına Mehmet Özhaseki imzasıyla gönderilen davetiyede “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle “Geçmiş Dönem Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirilecektir. Toplantıya asaleten katılımınızı önemle rica eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim” İfadelerine yer verildiği öğrenildi. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan eski Başkanlara hitap edecek.

TELEFONLA İLETİLMİŞ

1999-2009 yılları arasında iki dönem Ak Parti’den Karasu Belediye Başkanlığı yapan Ahmet Genç daveti doğruladı. Karasu Haber’e konuşan Genç, “Davet bana telefonla iletildi. Geçmişte belediye başkanlığı yapmış ve şimdi görevde olmayan çok sayıda arkadaşımız var. Hem istişare hem de anıları tazeleme anlamında yararlı bir buluşma olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Ahmet Genç 1999-2009 yılları arasında Ak Parti'den Karasu belediye başkanlığı yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2022, 13:09

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER