Esnaf köşeye sıkışmış durumda

Partisinin Karasu kurucu ilçe başkanı Salim Direk, ‘’Son gelen zamlarla birlikte Karasu esnafının zor günler geçirdiğini belirterek başta elektrik olmak üzere gelen zamlara tepki gösterdi.  Gelecek Partisi Karasu ilçe Başkanı Salim Direk, ‘’Geri adım atılsın, zamlar geri alınsın'’ dedi.

Esnaf köşeye sıkışmış durumda

   Temel tüketim ürünleri ve faturalara gelen zamlara ilişkin bir açıklama yapan Gelecek Partisi Karasu ilçe başkanı Salim Direk, ‘’Bugün elektrik zamları ile vatandaş zor durumda. Esnafımız kepenk kapatma endişesi yaşıyor. Geri adım atılsın, zamlar geri alınsın'’ dedi.

İFLASLARLA KARŞILAŞIYORUZ

   Başkan Direk, "TÜİK verilerine göre % 36'lar seviyesinde gerçekleşen tüketici enflasyonu ve %79 civarındaki üretici enflasyonu, zaten gıda fiyatlarını yeterince yükseltmişken, tüm bu rakamları adeta tekzip eden % 125'lik elektrik zamları sebebiyle, üreticimiz ve esnafımız tam anlamıyla köşeye sıkışmış durumdadır. Tüm Türkiye'den gelen tepki görüntüleri, uzun süredir unuttuğunuz manzaralardır. İşletmelerin ayakta duracak hali kalmamıştır. Her geçen gün, yeni iflaslarla korkarım ki karşılaşıyoruz ve karşılaşmaya devam edeceğiz. Türkiye’de derinleşen ekonomik kriz ve döviz kurunun yükselmesiyle biriken borçlar, ödenemeyen krediler ve artan elektrik faturaları ve işletme giderleri nedeniyle binlerce esnafımız iflas etmiştir’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2022, 10:09

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER