Gelecek Partisi: ‘Tansiyonu düşürelim’

Gelecek Partisi İlçe Başkanı Salim Direk, son günlerde siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri arasında yapılan tartışmalardan rahatsızlık duyduklarını bildirdi. Direk, “Gergin konuşmalar ilçemizin imajına zarar veriyor” dedi.

Gelecek Partisi: ‘Tansiyonu düşürelim’

Salim Direk yaptığı yazılı açıklamada son günlerde Karasu’da tartışmaların odağına yerleşen, kıyı erozyonu ile Belediye ve Esnaf Odası başkanları arasında karşılıklı açıklamalar konusunda rahatsızlık duyduklarını söyledi. Siyasetçilerin ve kurum yöneticilerinin açıklamalarında haklı olsalar bile bazı değerleri gözetmek ve çeşitli olaylara sebebiyet vermemek için daha sakin bir tutum takınmaları düşüncesinde olduklarını belirtti.

‘İMAJ ZEDELENİYOR’

Başkan Direk açıklamasında özetle şu görüşlere yer verdi:

“Şu anda insanlar zaten ekonomik ve sosyolojik sıkıntılar içinde. Bu tarz konuşmalar toplumu geriyor. Ayrıca Karasu’nun imajı zedeleniyor. Kıyı erozyonu zaten başlı başına olumsuz imaj yarattı. Böyle bir ortamda seçime gidildiğinde gerginliğin nerelere varacağı kestirilemez. Her siyasi düşüncenin seveni var sevmeyeni var. Lütfen tansiyonu düşürelim.”

‘KONUŞARAK HALLEDİLİR’

“Bir problem varsa basına konuşmak yerine karşılıklı görüşüp ortak akılla çözülür” diyen Başkan Salim Direk, siyasetçi veya yöneticilerin biraz dana sakin olmasını ve halkı germeyecek açıklamalarda bulunmalarının yararlı olacağına işaret etti. Başkan Direk sözlerini, “Unutmayalım ki Karasu’da caddeye, sokağa çıkan herkes birbirinin yüzüne bakıyor” diyerek tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2022, 11:58

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER