Gelecek Partisi’nden Karasu çıkarması

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Selim Temurci Karasu’da muhtarlar ve esnafla bir araya geldi. Temurci, 6 Mart’ta yapılan seçimde Esnaf Odası Başkanı seçilen Cihan Emre’yi de ziyaret etti. Akşam ise Karasulularla iftar sofrasında buluştu.

Gelecek Partisi’nden Karasu çıkarması

Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik, Marmara Bölgesi Koordinatörü Cuma İçten, Adapazarı ilçe başkanı ve kadın kolları mensupları ile 11 Nisan Pazartesi günü Karasu’ya gelen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Selim Temurci önce mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Muhtarlar Derneği’ndeki buluşmada Temurci muhtarların istek ve önerilerini dinledi.

ESNAF ZAMLI FATURALARDAN YAKINDI

Ardından esnaf ziyaretine çıkan Temurci, esnafa hatır sormaya, sıkıntılarını dinlemeye geldiğini söyledi. Temurci; ‘’Bugün bir esnafımızı ziyaret ettim. Çok yakını da belediyemizde başkan yardımcılığı yapıyormuş. Bir tanesi bir partinin ilçe başkanıymış. Dedi ki; başkanım buraya kadar dolduk. 300 lira gelen fatura bin 500 lira geliyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kira öder gibi elektrik faturası ödüyoruz. Çocuklarımıza harçlık verecek durumda değiliz. Çalışanlarımıza bakamıyoruz. Onların yüzüne baktığımızda acaba ne zaman işten çıkartmamız gerekir diye düşünüyoruz’’ diye konuştu.

Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nı da ziyaret eden Gelecek Partisi heyeti geçtiğimiz haftalarda başkan seçilen Cihan Emre’ye hayırlı olsun dileklerini iletti.

İFTAR PROGRAMI

Genel Başkan Yardımcısı Temurci, akşam Green Park’ta partililer, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri,  muhtarlar, Roman vatandaşların temsilcileri ve yerel basınla iftar yemeğinde bir araya geldi. Temurci, iftardan önce Kuran tilaveti okudu. Yemek duasını ise Gelecek Partisi İlçe Başkanı Salim Direk yaptı.

‘PARTİLER FARKLI OLSA DA EVLERDE KAYNAYAN TENCERE AYNI’

İftardan önce konuşan Selim Temurci, ‘’Ne yaparsak yapalım bu sofralar siyaset sofrası değil. Bu sofralar birlik, beraberlik ve kardeşlik sofrası. Bu sofralar bu ülkenin geleceğini birlikte planlayacağımız bereket sofralarıdır. Onun için Allah bu sofraları bu memleketten eksik etmesin. Türkiye’nin dört bir tarafını dolaşıyoruz. Yaklaşık 28 ay oldu partimizi kurduk. Bu ziyaretlerde ne gördüysek bugün Karasu’da aynı tabloları gördük. Siyasi partilerimiz ayrı olsa da evlerde kaynayan tencere aynı. Düşüncelerimiz, ideolojilerimiz farklı olsa da işsiz kalan gençlerimizin söyledikleri aynı. İnsanlar huzur istiyor, barış istiyor, korkmadan konuşabileceği bir Türkiye istiyor.

‘KORKMADAN YOLA ÇIKTIK’

Biz aynen İstiklal Marşı’nda olduğu gibi ‘korkma’ diyerek yola çıkan bir cesurlar hareketiyiz. Ramazan-ı Şerifte eğer insanlar bize yeni bir Türkiye için birlikte olun, omuz omuza olun, bu ülkede demokrasi hakim olsun, hukuk hakim olsun, sevgi hakim olsun en önemlisi Karasu sokaklarında korkmadan düşüncelerimizi söyleyelim diyorsa bu ülkede iftar sofraları onun için çok daha fala önemli oluyor bizim için. Niçin, çünkü eğer gençlerimiz ben kamu yönetimini bitirdim, ben hukuk fakültesini bitirdim deyip de inşaat malzemeleri satan bir yerde çalışıyorsa ve o kardeşimiz gençlerimiz bizlere ‘ne olur gidin bunları Sayın Ahmet Davutoğlu hocamıza iletin ben bir iş bulamazken eğer birileri 5 maaş alıyorsa bu ülkede üç maaş beş maaş alan insanlar varsa bu ülkeyi yönetenler Allah’tan korkmuyor mu’ sorusunu bize soruyorsa işte bu iftar sofraları onun için çok önemli.

‘BİZ SAKARYA’YA BAKARAK BİR SİYASİ HAREKET BAŞLATTIK’

“Mustafa Kemal Atatürk de bizim. Fatih Sultan Mehmet Han da bizim. Sakarya’yı yazanlar, o destanları yazanlar da bizim. Şehitler de bizim. Ama bizim milli ve manevi değerlerimiz üzerinden kendi haramlarını kendi yanlışlarını meşrulaştırmaya çalışanlara en güzel cevabı bugün Karasu sokaklarındaki esnaf, gençlerimiz ve hanım kardeşlerimiz verdi. Sakarya’da istiklal mücadelesinin destanının yazıldığı bu şehirden avazımız çıkarak tekrar söylemek isteriz, biz Sakarya’ya bakarak bir siyasi hareket başlattık. Sakarya ayağa kalkarsa bu milleti kimse kandıramaz. 

‘ASGARİ ÜCRET 4 KİŞİLİK AİLENİN FİTRESİNE EŞİT’

“Bu millet artık sizden korkmasın. Saraylarda yüzbinlerce maaş alan insanları beslemeyin. Bu ülkede asgari ücret 4 kişilik ailenin fitresine eşit düzeye gelmişse kendinizi sorgulayın. Hz. Peygamberimizden, O’nun halifelerinden bu ülkeyi yöneten mazimizden, ecdadımızdan ders alın. Kendinize gelin. Lüksten ve şatafattan vazgeçin. Sadece iftar sofralarında gidip bazı evlerde oturup fotoğraf vermeyin. Sahaya inin. Milletin derdini dinleyin. Ve Ramazan hürmetine Allah aşkına bu milleti sevin, kucaklayın, kutuplaştırmayın diyoruz.

NİÇİN GELECEK PARTİSİ?

“Bize hep soruyorlar niçin Gelecek Partisi? İktidar partisinin manzumeleri, paragrafları, programları yazılırken daha genç bir kardeşiniz olarak o yapıların içinde olan biri olarak söylüyorum. 20 yıl önceki Recep Tayyip Erdoğan bu günkü Recep Tayyip Erdoğan’ı Ak Parti’nin programına ve tüzüğüne bakarak kovardı. Çünkü bizim 20 yıl önce bildiğimiz Tayyip Bey, yanına uyuşturucu baronlarını yaklaştırmazdı. Bir bakan kendi bakanlığına dezenfektan satıp bakanlığını dolandırdığında onu teşekkür ederek uğurlamazdı. Recep Tayyip Erdoğan yalılarda pelikan çetesinin mensuplarıyla görüşmezdi. Ben 15 Temmuz’da Ak Parti’nin İstanbul İl başkanıydım. Ellerimle toprağa vermiş olduğum 15, 20, 25 yaşında kardeşlerim var. 15 Temmuz’un finansörü olarak lanse ettikleri, şerefsiz dedikleri Birleşik Arap Emirlikleri’nin üst düzey yetkililerine onlara halılar sererek İstanbul’da onları ağırlamazlardı. Bu sofralardan sesleniyorum, bu sofralarda oturun tövbe edin ve milletle helalleşin. Esnafla, çiftçiyle, gençlerle, hanım kardeşlerimizle helalleşin ve Türkiye’de yeni bir süreç başlasın'' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2022, 15:38

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER