Gençler Şahin’le yürüyecek

Pazar günü yapılan kongreyle Ak Parti’de başkan Şahin de güven tazeledi.

Gençler Şahin’le yürüyecek

   Ak Parti Karasu İlçe Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi yapıldı. Pazar günü saat 19.00’da SGM’de gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Abdullah Şahin tekrar başkan seçildi.

   Kongreye Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Belediye Başkanı İshak Sarı, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Nesrin Basmacı, üyeler ve partililer katıldı.

   Kongrenin divan başkanlığını Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcısı Muhammed Çalışkan yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Ak Parti Karasu İlçe Gençlik Kolları 6. Olağan Kongrede, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu. Ardından Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Şahin açılış konuşmasını yaptı. Şahin konuşmasında, ‘’İnanç, samimiyet, gayret ve amel, biz gençleri diğer insanlardan ayıran özellikler, biz gençler, bu ülkenin, gözü yaşlı coğrafyanın umudu, geleceğiyiz. Bizler, risk alarak, dik durarak, her türlü engeli aşabilecek güce sahip olduğumuzu unutmadan, kimseyi kırmadan davamıza devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

   Kongrede Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de bir konuşma yaptı. Yüce, ‘’Ak Parti, reisimiz, insanlık sizlerden çok şey bekliyor, gereğini yapacağınıza da inanıyoruz. Karasu’ya hizmet başımızın tacı, ne yapılması gerekiyorsa hazırız’’ dedi. Konuşmasının ardından yoğun programı nedeniyle Yüce, salondan ayrıldı.

   Kürsüye çıkan Belediye Başkanı İshak Sarı, ‘’İktidar partisinin, Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımızın desteğiyle Karasu’yu bir yerlere getirmeye çalıştık. İnanıyorum ki bundan sonraki süreç içerisinde ilçemizde çok daha farklı hizmetlere imza atacağız. Bizim en önemli konumuz gençler. Onlara iyi bir ilçe bırakma gayretindeyiz'' şeklinde konuştu.

   Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit ise, Ak Parti’nin seçme ve seçilme yaşını 18’e indiren parti olduğunu hatırlatarak, ‘İnşallah siz gençlerin mücadelesiyle bizlerin de her daim desteğiyle genel başkanımızın açtığı bu yolda inanıyorum ki 2071’de bölgede ve dünyada söz sahibi olan bir ülke haline geleceğiz.’’ İfadelerine yer verdi.

Pandemi önlemleri çerçevesinde açık oylama yapılan kongrede mevcut başkan Abdullah Şahin ikinci kez başkan seçildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 11:22

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER