Giydiği Ak Parti gömleği İspiroğlu’na uymadı

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı katıldığı bir programda son günlerde kamuoyunda kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Sarı, önceki başkan Mehmet İspiroğlu’nu hiçbir zaman Ak Partili olarak kabul etmediğini belirterek, “Emanet bir gömlek giydi diye gömleğin ona ait olduğunu söyleyemeyiz” dedi.

Giydiği Ak Parti gömleği İspiroğlu’na uymadı

 Belediye Başkanı İshak Sarı 1 Nisan Cuma akşamı youtube’dan yayınlanan Ters Açı isimli programda gazeteci Güven Hasbaş’ın sorularını yanıtladı. Halkla ilişkiler konusunda kendisine yönelik eleştirilere katılmadığını söyleyen Sarı, “Herkesle konuşabilecek ve kapımızı açabilecek bir yapıya sahibiz. Rakipleriniz sizin hakkınızda bir şeyler üretmek istiyor. Benim hakkımda yolsuzluk diyemezsin, hırsızlık diyemezsin, uğursuzluk diyemezsin. Çaldı, çırptı, makamı koruyamadı diyemezsin. İlçenin ve halkın menfaatini korumadı diyemezsin. Ne dersin? Asosyal dersin. Selam vermedi, suratıma bakmadı dersin. Söylemler tamamen bunlar” diye konuştu.

‘EMANET GÖMLEK İSPİROĞLU’NUN ÜSTÜNE OTURMADI’

Başkan Sarı göreve geldiğinde ‘Belediyeyi yerinde bulduğuma şükrediyorum’ şeklindeki konuşmasının ve kendisinden önceki başkanın da Ak Partili olduğunun hatırlatılması üzerine özetle şunları söyledi:

“Beni tanıyanlar bilirler. Kitabın ortasından konuşmayı severim. Baştan beri şunu söyledim. Ak Parti belediyeciliğinin yapılmadığı bir yerde bir insan bir gömlek giydi diye o gömlek onun üstüne uymuyorsa bu buna aittir diyemeyiz. Emanet giydiğiniz gömlek sizin olmaz. O arkadaş seçime 9 ay kala Ak Parti’ye geçmişti. Buradaki amacı kendini kurtarmayla ilgiliydi.”

‘BANA RAĞMEN PARTİYE KABUL EDİLDİ’

Hem bize gelmesine hem de adaylığı söz konusu olduğunda ilçe başkanı olarak karşı çıktım. Bana rağmen aday yapıldı. Bunu herkes biliyor. Ben de istifa etmeye kalktım. Benim ve buradaki teşkilatın dediği olmuyorsa bırakmamız gerekir. O günkü il başkanımız ve teşkilatlar ona razı gelmediler. Denge unsuru olarak kalmamı istediler. Sonra gittik kendisiyle konuştuk ve bundan sonra Ak Parti belediyeciliği yapması gerektiğini söyledik. Böyle olursa yanında duracağımızı söyledik. Ancak bunlara uymadığı gibi yeni kimliğini kullanarak suiistimallere yöneldi. Böyle olunca teşkilat olarak parti işine karıştırmayacağımı ve kendisine de karışmayacağımı söyledim.”

‘KENDİSİNİ SEÇEN PARTİYİ YARI YOLDA BIRAKTI’

2019 yerel seçimleri öncesinde Ak Parti’nin yeni belediye başkanlığının belirlenmesi süreci hakkında da açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Sarı, İspiroğlu’nun bu dönemdeki tutumu konusunda da şunları aktardı:

“Siyasete Genç Parti’den girdi ve kazanamayınca bir sonraki dönemde MHP’den aday olup seçildi. Fakat MHP’yi yarı yolda bıraktı. Ak Partiye geçti ancak aday olamayınca bu kez CHP’den seçime girmek istedi. Oradan kabul görmeyince bir başka parti arayışına girdi ve bulduğu o partiden aday oldu. Bundan sonraki süreç nasıl devam edecek belli değil. Benim açımdan bu ilkeli bir duruş değil. Toplum beynelmilel siyaseti kabul etmiyor.”

ESNAF ODASI BAŞKANI İLE TARTIŞMA

Başkan Sarı programın daha sonraki bölümünde yeni seçilen Esnaf Odası başkanı ile yaşanan tartışma, belediyenin mali durumu ve borçlar, üç yılda gerçekleştirilen projeler, imar düzenlemelerine yönelik eleştiriler, kanal ve sahil projelerinin durumu ile ilgili soruları yanıtladı. Başkan Sarı Karasu’nun ve Sakarya’nın öncelikli sorununun ne olduğu şeklindeki soruya da: “En büyük sorun yol” diye karşılık verdi.

Youtube’dan Ters Açı’yı izlemek için tıklayın…

https://www.youtube.com/watch?v=HwRfETPyU_0&t=1138s&ab_channel=Haberlisin

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2022, 14:21

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER