banner181

İYİ Parti Kongresi yapıldı... Selçuk Kılıçaslan güven tazeledi

Sakarya İYİ Parti 2’nci Olağan İl Kongresi 19 Temmuz Pazar günü Karaçam Çakar tesislerinde gerçekleştirildi. Tek liste ile gerçekleşen kongrede Selçuk Kılıçaslan güven tazelerken 601 delegeden 492 delege oy kullandı.

İYİ Parti Kongresi yapıldı... Selçuk Kılıçaslan güven tazeledi

“KOLTUK DEĞİL AYAKKABI ESKİTTİK”

İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan kongrede yaptığı konuşmada, “16 Nisan referandumunun getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak için yola çıktık. 31 Mart Yerel Seçimlerinde büyük bir özveri ile çalıştık. Samimi ve çalışkan bir ekiple görev yaptık. CHP ile yapılan ittifak ve belirlenen adaylarla seçime girdik. 11 ilçede 23 Meclis üyesi ile temsil kazandık. Belediye kazanamadığımız için çok üzgünüz. 6 bin 300 üyemiz var. 150 bin km yol kat ettik. Koltuk değil ayakkabı eskittik” dedi. Kılıçaslan kongreye katılan Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır’a, Teşkilat üyelerine, partililere, eşine ve çocuklarına teşekkür ederek helallik istedi.

TÜRKKAN DİVAN BAŞKANI

Divan Başkanlığını partinin Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın üstlendiği kongreye Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Kocaeli ve Düzce il başkanları partinin ilçe başkanları ile yöneticileri katıldı. Kongreye katılan davetliler arasında CHP, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve Deva Partisi il başkanları, Muhtarlar Federasyonu Başkanı dikkat çekti.

KARASU’DAN BİR İSİM

Selçuk Kılıçaslan başkanlığında hazırlanan ve 56 kişinin yer aldığı yeni yönetim listesi şu isimlerden oluştu;

Selçuk Kılıçaslan, Yüksel Esmeroğlu, Emre Durmaz, Arda Subaşı, Mustafa Özdemir, Selahattin Mungan, Aytekin Karlıdağ, Rıdvan Yıldız, Tayfun Zeki, Süleyman Eyüpoğlu, Muammer Mete, Burak Bıçkıcı, Aykut Kaya, Hasan Balkan, Mustafa İnce, Burhan Aygün, Yüksel Erdağ, Duygu Çetinkaya Acar, Servet Top, Besim Erman, Arzu Akçalışkan, Nurgül Çakar, Bahattin Topal, Ceyda Akar, Nimet Durahim, Fatma Kılınçer, Duygu Özdemir, Haluk Dombaycıoğlu, Saniye Kale, Serkan Seçkin, Engin Gülseven, Fatih Aygün, Gökhan Kaçar, Mehmet Akif İnoğlu, Mustafa Yavuz, Naci Kıral, Sami Turhan, Ümit Gürkan, Ahmet Küçükmehmetoğlu, Asuman Oktay, Cem Çelebi, Cemal Şenol, Fikri Alemdaroğlu, Hamza Kaya, Hanife Şahin, Melike Umay Türk, Naci Öziş, Ahmet Uçak, Burhan Arıkan , Fatih Bayındır, Kemal Din, Kemalettin Yörük, Kerem Durmuş, Serdip Dokumacı, Şemsettin Dokumacı, Yusuf Baran.

TOPAL’DAN TEŞEKKÜR

Kongre ile ilgili değerlendirmede bulunan İYİ Parti Karasu Kurucu İlçe Başkanı ve yeni İl Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Topal şunları söyledi:

“Kongreye tek liste ile girmemize rağmen, yoğun katılım sağlayarak 492 oyla beni bu göreve tekrar layık gören kıymetli İl delegelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Önümüzdeki dönemde yeni il yönetimim ile birlikte sizleri mahcup etmeyeceğimize, aynı azim ve kararlılıkla partimizi iktidara taşımak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğimize bir kez daha söz veriyorum.  Allah mahcup etmesin...”

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 12:39

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER