Kara: Belediyenin daha fazla sahada olması gerek

MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara haftalık basın açıklamasını yaptı.

Kara: Belediyenin daha fazla sahada olması gerek

Milliyetçi Hereket Partisi İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık programında çeşitli açıklamalarda bulundu. Başkan Kara’nın gündemi ve açıklamaları şöyle:

Bilindiği gibi ülkemizin ve tüm dünyanın mücadele etmekte olduğu koronavirüs salgını ile ilgili aşı kampanyası başlamıştır. Bilge Lider Devlet Bahçeli de aşısını olmuş ve kovid aşı kampanyasına destek sağlamıştır. Aşı kampanyası öncesinde aşının nerede olduğunu, liderlerin aşı olup olmadığını gündem taşımaya çalışanlar şimdilerde liderlerin neden aşı olduğunu, aşıların yeterli olup olmadığını gündem taşımaktadır. Yani yine öpmeye meramı olmayan “yüzün nerede” diye sormaktadır. Ancak Türkiye’nin boş konuşmalara, gündem değiştirme girişimlerine ve sosyal medyadan istikamet çizilmesine tahammülü kalmamıştır.

‘BURADAN SİZE EKMEK ÇIKMAZ’

Geçtiğimiz hafta ayrıca terörle arasına mesafe koyamamış olan siyasi partinin milletvekili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunmuş, bu paylaşımında Kürt kökenli bir vatandaşın Sakarya’da annesi ile telefonda Kürtçe konuşamadığından şikayet ettiğini dile getirmiştir. Burada dikkat çekici iki nokta söz konusudur. Biri bu kişinin ırkçı söylemidir. Bu can sıkıcı ancak beklenen bir eylemdir. Sakarya’nın nasıl bir yer olduğunu Sakarya’dakilere anlatacak değiliz. Her birimizin ailesinde Kürt gelin damat varken kalkıp burayı kaşırsanız buradan size ekmek çıkmaz. Ancak bizi şaşırtan esas konu MHP ve AK Parti dışında kalan siyasi parti temsilcilerinin bu konuda ağızlarını açmamalarıdır.

SERT TEPKİ…

Takip edilirse görüleceği gibi bu paylaşımın hemen ardından MHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekilimiz Muhammed Levent Bülbül beyefendi en sert tepkiyi vermiş, İl Başkanımız Ahmet Ziya Akar beyefendi de had bildiren açıklama yapmaktan çekinmemiştir. Ancak Sakarya Milletvekilleri ve partilerinin üst düzey yöneticisi pozisyonundaki diğer isimlerden ses çıkmadığı gibi, muhalefet partilerinin il ve ilçe başkanlarının ağzını da bıçak açmamıştır. Sıklıkla MHP’yi bu ülkenin sahibi gibi davranmakla itham edenlerin bu sessizliği kimseyi rahatsız etmemekte midir? Bize vatanın sahibi gibi davrandığımız eleştirisinde bulunanlar bugün ne sessizliği içindedir? Madem bizi bu vatanın sahibi gibi davranmakla eleştiriyorsunuz, buyrun bir açıklama yapın! Ama sizde nerede o yürek!

BELEDİYEDE İŞTEN ÇIKARMALAR

Karasu Belediye yönetimi el değiştirdikten sonra bazı işten çıkarmalar yaşanmıştır. Bu işten çıkarılanlardan bazıları yargıya gitmiş ve yeniden işe girme hakkı kazanmışlardır. Bu andan itibaren hukuk temelli Belediye Başkanı İshak Sarı’dan beklenen kin gütmeden hukuk kararlarına uymasıdır. Aksi halde insanların adalet anlayışına olan güveni sarsılacak, hukukçu belediye başkanı hukuka meydan okumuş olacaktır.

‘BELEDİYENİN DAHA FAZLA SAHADA OLMASI GEREK’

Kar yağışının etkisini sürdürdüğü bu günlerde Karasu Belediyesi’nin daha fazla sahada olması gerektiği aşikardır. Bazı kırsal mahallelerde vatandaşların kendi imkanları ile yolları açması, muhtarların gayretle vatandaşa hizmet etmeye çalışması takdire değerdir. Ancak Karasu Belediyesi personelinin de insan üstü gayret gösterdiğini biliyoruz. Ancak bu zorlu şartlarda vatandaşın devleti yanında hissetmesinin yegane yolu belediyenin sahada görünmesidir. Hizmetlerin bu bilinçle gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 12:46

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER