banner379

Kara: Ekonominin canlanmasının belirtisi...

Haftalık açıklamasını yapan MHP İlçe Başkanı Münür Ali Kara, ''Bu durumda da Sakarya’nın yeni normal şartlara geçmesi ilk aşamada kolay görünmüyor. Şu aşamada Sakarya Valiliği tarafından başlatılan seferberliğe katılım sağlanması, vaka sayılarının en aza indirilmesi için gayret sarf edilmesi, gerekiyor'' dedi. Kara, okulların açılmasının ise ekonominin canlanmasının belirtisi olacağını söyledi.

Kara: Ekonominin canlanmasının belirtisi...

MHP Karasu İlçe Başkanı Münür Ali Kara, haftalık basın açıklamasını yaptı. Başkan Kara, gündemine ilişkin şu konulara ve ifadelere yer verdi;

''Bilindiği gibi Sakarya kovid-19 salgınında en riskli iller arasındaki yerini koruyor. Bu durumda da Sakarya’nın yeni normal şartlara geçmesi ilk aşamada kolay görünmüyor. Şu aşamada Sakarya Valiliği tarafından başlatılan seferberliğe katılım sağlanması, vaka sayılarının en aza indirilmesi için gayret sarf edilmesi, gerekiyor. Özellikle uzunca bir süreden bu yana güçlük çeken hizmet sektörü esnafımızın bu buhran döneminden bir an önce kurtulması için her birimizin duyarlı davranması, konulan kurallara harfiyen riayet etmesi gerekmektedir.
TEDBİRLERİ GEVŞETMEYE YÖNELTMEMELİDİR
Okulların başlaması, sosyal hayatın biraz da olsa normale dönmesinin, ekonominin canlanmasının belirtisi olacaktır. Ancak hayatın bir an önce normale dönmesine duyduğumuz özlem bizi tedbirleri gevşetmeye yöneltmemelidir. Bu durumda okulların yüz yüze eğitime geçmesi veya geçmemesi noktasında devlete itimat etmek ve tedbirlere riayet etmek gerekir. 

MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ!
Daha önce gündeme getirdiğimiz ve önemlerine işaret ettiğimiz konularla ilgili hassasiyetimiz ve takibimiz devam etmektedir. Başta Karasu Milli Eğitim’deki Şube Müdür Vekili Ataması, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Kampüsü’nün Karasu’ya kurulması konuları olmak üzere dile getirdiğimiz tüm konulardaki hassasiyetimiz ilk günkü şekli ile devam etmektedir. 
“KADIN İNSANDIR. BİZ İNSANOĞLU!”
Kadın bir toplumun temel taşıdır. Dinen de örf olarak da müstesna bir konumdadır. Dinimiz kadının önemini işaret eden pek çok ayet ve hadisi önümüze koymakta, Şanlı Türk Tarihi de kadınların birinci sınıf insan olduğu şerefli sayfalarla doludur. Neşet Ertaş’ın ifadesi ile “Kadın insandır. Biz insanoğlu!” Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederim.’’


 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 12:10

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER