Kara gündemi değerlendirdi

Kara gündemi değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Münir Ali Kara bir basın açıklaması yaptı. Başkan Kara düzenlediği toplantıda gündemi değerlendirdi. Kara’nın değerlendirmeleri şöyle;

Pazar günü Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Kongresi yapıldı. Karasu’dan 40 il delegemiz kongrede oy kullanma hakkına sahipti. Bu noktada Karasu’nun Milliyetçi Hareket Partisi açısından önemli bir konumda olduğu bilinmelidir. Partimizin önde gelen isimlerinden Recep Ali Küçük İl Disiplin Kurulu Başkanlığı görevine bu dönem de devam edecek.

CANKURTARANLAR KONUSU

Bilindiği gibi Karasu’muzda görev yapan cankurtaranların görev süreleri sona ermiştir. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Amirliği bünyesinde hizmet veren gençlerimiz hayati bir görevi ifa etmiş olmanın şeref ve onurunu taşımaktadır. Ancak bu gençlerimizin görev süresinin sona ermesinin ardından kış aylarında istihdam edilmemeleri son derece düşündürücüdür. Karasu yaz kış denizi kullanılan, limanı olan ve balıkçılık sektöründe ciddi mesafe kat etmiş bir ilçedir. Bu noktada cankurtaranların bir kısmının görevine sahilde devam etmesi, geri kalan kısmının da Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Amirliği’nde görevlendirilmesi hem bu gençlerimiz için hem de gelecek yıllarda deneyimli personel bulunması açısından önemlidir. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğini ümit ediyoruz.

DOKTOR EKSİĞİ

İlçemiz, ülkemiz ve tüm dünya Covid 19 pandemisi ile karşı karşıyadır. Karasu’daki sağlık çalışanlarımız da bu noktada canla başla mücadele etmektedir. Kendi hayatları pahasına pandemi sürecinde görev yapan sağlık personelimizin görevini önemsiyor ve her koşulda yanlarında olduğumuzu beyan ediyoruz. Ancak Karasu Devlet Hastanesi’nin kronikleşmiş bir doktor eksikliği olduğunun da göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Yeniden göreve gelen başta Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Celalettin Akyol olmak üzere tüm yönetimi tebrik ediyoruz. Ancak bu yönetimin ifa ettiği görev sadece Karasu ile sınırlı değildir. Karasu Devlet Hastanesi hem Karasu hem Kocaali hem de Kaynarca ve Ferizli’ye hizmet edecek donanımda olmalıdır. Bunun için hastane yönetimi kadar siyasilerin ve sivil toplum kuruluşlarının da görevi ve sorumluluğu vardır. Bu noktada gerekli adımların atılması için Milliyetçi Hareket Partisi olarak üstümüze düşen her şeyi hiçbir menfaat beklemeden gerçekleştirmeye söz veriyoruz.

ÜNİVERSİTENİN YAPILMASI

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin bir kampüs ihtiyacı hasıl olmuştur. Kuzey bölgesi olarak bu kampüse talip olduğumuzu ve bununla ilgili tüm hazırlıkları en ince ayrıntısına kadar gerçekleştirdiğimizi ifade ettik. Bu süreç içinde sesimizi duyurabildiğimiz her alana ulaşmaya çalışıyoruz. Karasu’ya orta vadede 30 bin civarında öğrencinin geleceğini düşünürsek bu projenin bölge için ne denli önemli olduğu daha iyi anlaşılacaktır. Bulunan bölgenin gerek konumu gerekse büyüklüğü ve zahmetsizliği bu alanın üniversite kampüsü olarak biçilmiş kaftan olduğunu ortaya koymaktadır. Bu konuda siyasi ayrımı bir kenara koymak suretiyle hem SUBÜ’nün hem de Karasu’nun kazanacağı bir oluşum gerçekleştirilmelidir. Bu konunun da takipçisi olduğumuzun bilinmesini isteriz.

İNDRİMLİ DOĞALGAZDA SAKARYA’NIN ADI YOK

Geçtiğimiz haftalarda Karadeniz’de bir doğalgaz rezervinin bulunduğu haberi tüm ülkede, ilimizde ve ilçemizde heyecana neden olmuştur. Bu konunun gündeme gelmesinin hemen ardından doğalgaz ile ilgili tesislerin Karasu’ya kurulması gündeme gelmiş ve bu durum ilçemizdeki heyecanı üst seviyeye çıkarmıştır. Ancak geçtiğimiz hafta doğalgazın ilk etapta 12 ilde indirimli kullanılması ile ilgili bir açıklama yapılmış, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı adına yapılan açıklamada Sakarya’nın adı yer almamıştır. Bu konu ile ilgili olarak da gerekli adımların atılacağını ve konunun takipçisi olacağımızı ifade etmek isteriz.

AZERBAYCAN İLE ERMENİSTAN ARASINDA SICAK ÇATIŞMA

Geçtiğimiz hafta sonu Azerbaycan ile Ermenistan arasında sıcak çatışma meydana gelmiş ve yıllardan bu yana devam eden gerginlik silahların ateşlenmesi ile istenmeyen boyuta ulaşmıştır. Tam da bu noktada Azeri Halkının toprakları işgal hakları gasp edilirken sesini çıkarmayan HDP’liler sazı eline almış ve bölgeye Türkiye’nin müdahale edip ateşkese destek olması gerektiğini dillendirmeye başlamışlardır. Zamanından bu yana Ermeni Lobisi tarafından yönlendirilen bu terör sözcülerinin maskeleri bir kez daha düşmüş gerçek yüzleri bir kez daha ortaya çıkmıştır. Atatürk’ün “Yurtta sulh cihanda sulh” sözünü öne sürenler bilmelidir ki aynı Atatürk “Ya istiklal ya ölüm” de demiştir. Türk Halkı için vatan en kutsal değerlerden bir tanesidir. Türk Halkı kanının son damlasına kadar Azerbaycanlı kardeşlerinin yanında hatta bir adım önündedir. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’’

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 14:11

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER