Kara gündemi değerlendirdi, o parkı gündeme taşıdı

Kara gündemi değerlendirdi, o parkı gündeme taşıdı

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Münir Ali Kara bir basın açıklaması yaptı. Münir Ali Kara yaptığı açıklamalarda gündemi değerlendirdi ve adı daha önce Kent Park olan, meclis kararıyla Alparslan Türkeş Parkı olarak değiştirilen parkı gündeme taşıdı.

Kara açıklamasında şunları kaydetti;

''Koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verilen yüz yüze eğitimin kademeli olarak başlaması dolayısıyla bu günden itibaren okullara gitmeye başlayan öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar dileriz. Aynı şekilde öğrencileri ile buluşma mutluluğuna ulaşan öğretmen ve idarecilerimize de kolaylıklar diliyoruz. Bilindiği gibi ilçemiz, ilimiz, ülkemiz ve tüm dünya koronavirüs pandemisi ile mücadele etmektedir. Bu noktada öğrencilerimizin okulları ile buluşması yeni bir adımdır.

‘DUYARLI OLMAK GEREKİR’

Koronavirüs salgını ile mücadele ederken çok duyarlı olmak ve kul hakkına riayet etmek gerekir. Bu noktada “Bana bir şey olmaz” demekle “Ben hasta oldum herkes olsun” demek aynı ahlak seviyesindedir. Salgın sona erene kadar her birimiz var gücümüzle mücadele etmeli ve bu illetin üstesinden gelmeliyiz. Özellikle ilçemiz düzeyinde gösterilen hassasiyet memnun edici seviyededir. Ancak her ne olursa olsun mücadeleden taviz verilmemeli ve hastalık tehdidi tam manası ile ortadan kalkana kadar mücadele kararlılıkla sürdürülmelidir.

AZERBAYCAN İLE ERMENİ DEVLETİ ARASINDAKİ ÇATIŞMA

Bilindiği üzere Azerbaycan ile Ermeni devleti arasında çatışmalar sürmektedir. Tüm bu süreç içinde ülke içinde birlik sağlanmış ancak HDP bu noktada da ayrılıkçı olduğunu gözler önüne sermiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Azerbaycan’ın yanında olduğumuz bildiriye imza atmayan tek parti HDP olmuştur. Bu şekilde bu partinin gerçek derdinin ne olduğu, ipinin kimlerin elinde olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bunun yanında İran’a ait olduğu iddia edilen silahlar da Azerbaycan Askerleri tarafından ele geçirilmiş ve bu konuda da kimin hangi tarafta olduğu netlik kazanmıştır. Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığı gerçeği bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır.

KENT PARK - ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKI

2019 Yerel Seçimleri öncesinde 2019 yılı Ocak Ayı Meclisi’nde yapıldığından bu yana Kent Park adı ile kullanılan parkın isminin Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı olarak değiştirilmesi Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Yakup Ayar tarafından önerilmiş ve ekseri çoğunluk ile kabul edilmiştir. Bu tarihten itibaren bu parkın adı Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’dır. Ancak kararın alınmasının üstünden 20 ayı aşkın süre geçmiş olmasına rağmen parkın adının Başbuğ Alparslan Türkeş olduğuna ilişkin hiçbir ibare bulunmamaktadır. Üstüne üstlük pakın ortasındaki kafeteryanın camında “Kentpark kafe” yazmakta, içerde verilen ıslak mendillerde “Kentpark” ibaresi kullanılmaktadır. Dahası verilen adisyonlarda da bu isim kullanılmaktadır.

Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nın Kuzey girişinde “Kentpark Otopark” yazısı ise yakın tarihte asılmıştır.

‘BEKLENEN SÜREYE DEĞMELİDİR’

Karasu Belediyesi’ne parkın tabelasının asılması ile ilgili daha önceki sözlü hatırlatmalarımız artık gereksiz hale gelmiştir. Bu andan itibaren bu tabelanın an kaybetmeden asılması elzem haline gelmiştir. Şimdiye kadar pek çok hizmeti yapmakla övünen Karasu Belediyesi Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nın tabelasına bir aydınlatma direğine harcadığı para kadar harcama yapamıyorsa bunun takdiri kamuoyu tarafından yapılmalıdır. Yine de ellerinde bunu yapacak maddi imkan bulunmuyorsa bunun da maddi külfeti Milliyetçi Hareket Partisi tarafından üstlenilecek durumdadır. Her ne koşulda olursa olsun Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nın tabelası bir an önce asılmalı ve bu tabela kesinlikle beklenen süreye değmelidir.''

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 16:11

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER