Kara: Verilen sözlerin takipçisi olacağız

Yeni yılın ilk haftalık basın açıklamasını yapan MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara, gündemini paylaştı...

Kara: Verilen sözlerin takipçisi olacağız

Haftalık programında çeşitli açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hereket Partisi İlçe Başkanı Münir Ali Kara. ‘’Yeni yılda Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Teşkilatı olarak önceliklerimiz Karasu’ya kurulmasını beklediğimiz SUBÜ Kampüsü, Karasu Devlet Hastanesi’nin eksiklerinin giderilmesi ve Karasu’nun yerel ve genel manada hak ettiği hizmetleri alması olacaktır’’ dedi.

Kara'nın açıklamaları şöyle: Geride kalan yıl insanlık tarihi açısından unutulmaz seneler arasındaki yerini almıştır. Gerek virüs salgını, gerek depremler ve felaketler ülkemizin ve insanlığın huzurunu kaçırmıştır. Ancak tüm bu tatsızlıkların arasında güzel hadiseler de meydana gelmiş, ülkemizde Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük doğalgaz rezervi bulunmuş, mavi vatan bilinci artmış ülkemizdeki terör yok olma noktasına erişmiştir. Ülkemizde ulusal bazda yayın yapmakta olan Sözcü gazetesi ülkemizin geride kalan yılı felaketler içinde geçirdiğini manşetine taşımış ve “Ayasofya’nın ibadete açılmasını” bu manşet altında değerlendirmiştir. Ertesi gün gazete yönetimi tarafından yapılan açıklamada sorunun editöryal bir aksaklıktan kaynaklandığı ifade edilmiş, özür ibaresi ise kullanılmamıştır. Sözcü’nün bu açıklamasını samimi bulmadığımızı sizin aracılığınızla ifade etmek isteriz. Çünkü Ayasofya’nın ibadete açıldığına ilişkin haberin iç yazısında kullanılan “Yıllarca müze olarak hizmet veren İstanbul’daki Ayasofya Camii 86 yıl sonra yeniden ibadete açıldı. Dünya tepki gösterdi” cümleleri de manidardır.

SUBÜ

Bilindiği gibi Karasu’nun önünde ciddi bir fırsat mevcuttur. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Kampüsü’nün Karasu dışında bir yere kurulması akıl karı değildir. Yol güzergahlarına bu kadar uygun, jeopolitik konumu bu kadar müsait, doğal güzelliklere bu denli yakın, uygulama alanlarına bu denli kısa mesafede olan, imar durumu olarak bu kadar müsait, fay hatlarından bu denli uzak başka bir yer varsa SUBÜ Kampüsü’nün oraya yapılmasına hiçbir sözümüz yoktur. Ancak tüm bu şartlar altında eğer kampüs halen Karasu yerine başka bir yere kurulacaksa bunun vebali dönemin yöneticileri olarak bizim üzerimizdedir.

HASTANE

Karasu Devlet Hastanesi’nde sıklıkla doktorların eksildiğini, kadın doğum alanında yıllardan bu yana bir sıkıntı yaşandığını, tomografi cihazı başta olmak üzere ekipman eksikliğinin her dönem yaşandığını biliyoruz. Bu noktada bu eksikliklerin daha yüksek perdeden dile getirilme zorunluluğu ortadadır. Kocaali başta olmak üzere pek çok ilçenin umudu konumunda olan Karasu Devlet Hastanesi’nin personel ve ekipman eksiğinin giderilmesi hayati öneme haizdir.

Karasu’nun yerel ve genel hizmetlerden hak ettiği şekilde hizmet alması, Karasu’ya vaad edilen büyük yatırımların gerçekleşmesi öncelikli takip edeceğimiz konular arasında yer alacaktır. Bunun yanı sıra Karasu’nun üstündeki ağır kredi borcunun ortadan kaldırılması noktasında tarafımıza verilen sözlerin de takipçisi olacağız.

SAHİL PROJESİ

Karasu Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay sonunda sosyal medya üzerinden tanıtımı gerçekleştirilen Doğu Karadeniz’in Kocaali tarafından başlayarak bir düzenleme çalışması yapılacağı duyrulmuştur. Kamuoyunu bilgilendirmek için sosyal medyayı tercih etmek yönetimin kendi takdiridir. Mutlaka ki bizim görüşümüzden daha kıymetli bakış açılarına sahip danışmanları mevcuttur. Projeyi gördüğümüzde hayati bir eksiklik olduğunu söylemek durumundayız. Alternatifi bulunmayan Doğu Karadeniz Caddesi’nin ilgili kısmı çok amaçlı kullanılmaktadır. Vatandaşların ulaşım için kullanmasının dışında şehir içi minibüs güzergahı olan bu yol aynı zamanda ambulans güzergahıdır. Yaz aylarında yaşanan boğulma vakalarına ve diğer acil vakalara müdahale edecek sağlık ekibi bu yolu kullanmak durumundadır. Bu yolun her iki kesimine araç parkı yapılması ve yolun bir gidiş bir geliş şeklinde tasarlanması telafisi mümkün olmayan kayıpların yaşanmasına neden olabilecektir. Karasu Belediyesi’nin hiç olmazsa bu noktada hayati uyarımızı dikkate almasını bekliyoruz.

KARASUSPOR

Manisa’nın Turgutlu ilçesinin adını duyuran Turgutluspor’dur. Trabzon’un Akçaabat ilçesinin adını duyuran Akçaabat Sebatspor’dur. Süper Lig’de mücadele eden Alanyaspor bir ilçe takımının nerelere gelebileceğinin en güzel örneği konumundadır. Karasu’nun en bilindik markası Karasuspor’un yalnız bırakıldığı da dikkate alınmalıdır. İlçemizdeki spora bakış açısı en kısa sürede güncellenmeli, Karasuspor kendi kaderine terk edilmemelidir. Karasuspor’un lig atlaması Karasu’nun lig atlaması, ligden düşmesi ise Karasu’nun küme düşmesi demektir. Karasuspor’a bu bilinçle bakılmalı ve gereken hassasiyet gösterilmelidir.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 15:16

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER