Kayıkçıoğlu: 'Birlikte üstesinden gelebiliriz'

Tunahan Kayıkçıoğlu, gençlerin kendilerine değer verilmesini, diplomasının işe yaramasını, yabancı uyruklu öğrencilerden farkları olmalarını istediklerini söyledi ve “Üstesinden gelebiliriz” mesajı verdi.

Kayıkçıoğlu: 'Birlikte üstesinden gelebiliriz'

   Gelecek Partisi Karasu Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Kayıkçıoğlu, gençlerin yaşadığı sıkıntılar ve talepleri konularına, yaptığı yazılı açıklama ile değindi.

   Kayıkçıoğlu, ‘’İnsan yaşamının en güzel, en güçlü, en aktif ve mutlu dönemi olan gençlik dönemi aynı zamanda kriz, bunalım, sıkıntı ile de bilinmektedir. Hele ki günümüzdeki pandemiden dolayı artan yoksulluk, yetersiz eğitim, geçinememe ve gelecek kaygısı göz önüne alındığında. Son zamanda pandeminin de eğitimi etkilemesiyle gençlerin gelecek kaygısı daha da artmış durumda. Üniversite mezunu olup da iş bulamayan birçok insan günümüz Türkiye’sinde mevcut. Üniversite öğrencilerin ¼ ‘ü barınacak yer bulamıyor. Devlet yurtlarındaki konforu yetersiz buluyor. İktidar partisi gençlerin sorunlarını dinlemeli ve çözüm için çalışmalar yapılmalıdır. Fakat günümüzde genç kesimin fikirleri, düşünceleri ve sorunları dinlenmemekte, kulak ardı edilmektedir’’ ifadelerine yer verdi.

MADDE MADDE SIRALADI

   ‘’Peki şöyle bir soru soralım; Türkiye’deki gençler ne istiyor?’’ diyen Kayıkçıoğlu, istekleri madde madde şöyle sıraladı:

*Gençler saygı görmek ve karar alma süreçlerine katılmak ya da şeffaflık istiyor.

*Bugün Türkiye'de genç işsizliği yüzde 25 seviyesinde. Dünyada bu yüzde 13 seviyesinde. İki katı.

* Gençler kazandıkları paranın değerli olmasını, borçlar, faturalar, ev kiraları ile bitmesini istemiyor.

*Daha fazla hak ve özgürlük istiyor.

*Kendilerine değer verilmesini istiyor, diplomasının işe yaramasını istiyor, yabancı uyruklu öğrencilerden farkları olmasını istiyor.

*İnsanların onlarını anlamlarını istiyor.

*Merak, Cesaret ve Yaratıcılık özelliklerini kolayca yaşamak istiyor

* Güvencesizlik Türkiye’de gençlere has bir olgu değil.’’

‘SORUNLARINI DİNLEYİP ÇÖZÜM ARAMA YOLUNA GİRECEĞİZ’

   ‘’Eğer gençleri dinlersek, onların dertlerine kendi derdimiz gibi yaklaşırsak o zaman daha güçlü bir Türkiye oluruz’’ diye belirten gençlik kolları başkanı açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı: ‘’Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanlığı ve Gençlik Kolları olarak ilçemizdeki üniversite öğrencilerinin bu ve bunun gibi her konudaki sorunlarını dinleyip çözüm arama yoluna gireceğiz. Gençler, ben de sizden biri olarak sizin sorunlarınızı, düşüncelerinizi çok iyi anlayabiliyorum. Sizle birlikle bunların üstesinden gelebiliriz.’’

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2022, 19:31

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER