Meclis düelloyu bekliyor!

Kurtlar sofrasında herkesle güreşe tutuşarak sırtını hiç yere vermemiş bir siyasetçi, elbette bu eleştirilerin altında kalmaz.

Meclis düelloyu bekliyor!

Siyaset ustası mı demeli, siyaset cambazı veya kurdu mu?

Okuyucu dilediğini beğenir veya kendisi yeni bir sıfat yakıştırır…

Anlamak isteyen ve az buçuk siyaset çisesinde ıslanmış olanlar, kimden söz ettiğimizi anlayan şıp diye bulmuş olmalıdır…

Adalet Partisi (AP) gençlik kollarında yetişmiş, stajını Doğru Yol Partisi’nde yapıp ustalığa terfi etmiştir.

Bunlar bizim yakıştırmalarımız değil, bizzat kendi anlatımlarının minicik bir özetidir.

Hangi sıfatı yakıştırırsanız yakıştırın, onun bir kalıba sığmayacağını bu güne kadar anlayamayan, bundan sonrası için hiç gayret sarf etmesin deriz.

Kendisini 2014 yerel seçimlerinde MHP listelerinde görürüz. Seçimi izleyen süreçte partinin grup başkanlığını bile yapmıştır.

Hatta meclisin aldığı 100 milyonluk kredinin revizesi öncesinde, AKP grubunun en az yarısının krediyi iptal etme kararını öğrenip tedbir almak isteyen dönemin belediye başkanı ile toplantıdan birkaç saat önce makamında görüşerek ‘eksik sayıyı MHP ile tamamlama’ operasyonunun mimarı olduğu söylenir.

Gel zaman git zaman…

2019 seçimlerinde bu kez siyaset kurdunu AKP’den aday yapılmayınca durak değiştiren eski başkanın yeni partisi BBP meclis listesinin ilk sırasında görürüz.

Usta siyasetçiye yönelik olarak, bu güne kadar, basında yer alan ve kıyısından köşesinden dokundurmalar dışında ciddi bir eleştiri gören pek yoktur.

Ta ki Mayıs 2021 tarihli meclis toplantısına kadar.

Belediye Başkanı, o siyasetçinin mazereti dolayısıyla katılmadığı toplantıda ağzını açıp gözünü yumarak verip veriştirmiştir.

Kurtlar sofrasında siyaset güreşine tutuşarak sırtını hiç yere vermemiş bir siyasetçi elbette bu eleştirilerin altında kalmaz.

Şimdi herkes 1 Haziran Salı günü yapılacak meclis toplantısında kurt siyasetçinin belediye başkanına vereceği yanıtları merakla beklemekte.

Kuşkusuz bir başka merak da başkanın meclis yönetmeliğindeki maddeyi kullanarak o üyenin konuşmasına süre sınırı getirip getirmeyeceği…

İster misiniz iki pehlivan toplantı öncesinde görüşerek tansiyonu düşürmek adına sorunu buzdolabına kaldırmaya karar versin!

Olmaz olmaz demeyin, olmaz olmaz!

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2021, 13:00

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
H. İbrahim Tat
H. İbrahim Tat - 4 ay Önce

Bunlar ne siyasetcisi o işine baksın sezon yaklaşıyor, bunlar koyunun olmadığı yerde Abdurrahman Çelebi, millet onu adam yerine koyuyor.

SIRADAKİ HABER