Merkez sağda lider arayışı: Yer Sapanca, konuk İlhan Kesici…

Seçim barajı ve erken seçim tartışmalarının yoğunlaştığı günlerde merkez sağ cenahtaki hareketlenme dikkat çekiyor. Geçtiğimiz ay Karasu’da buluşan eski DYP ve ANAP’lılar bu kez Sapanca’da bir araya geldi. Konuk ise CHP Milletvekili İlhan Kesici’ydi.

Merkez sağda lider arayışı: Yer Sapanca, konuk İlhan Kesici…

   Seçim ortamına giren Türkiye’de merkez sağın lider arayışı da sürüyor. DYP’nin ve ANAP’ın eski ağır topları merkez sağı toparlayacak ve eski günlerine taşıyacak lider konusunda, DPT eski müsteşarı, Demirel Ailesi’nin damadı ve CHP Milletvekili İlhan Kesici ismi ön plana çıkıyor.

İLK BULUŞMA KARASU’DAYDI

   İlhan Kesici’nin kurulacak yeni bir partinin başına geçmesi veya iki yıl sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP karşısındaki ittifakın adayı olması için kolları sıvayan harekette DYP ve ANAP’ın kamuoyunca bilinen kurmayları yer alıyor. 23 Temmuz’da ilk toplantısını Karasu’da gerçekleştiren eski tüfekler, davet üzerine Karasu’ya gelen Nevzat Ercan’dan harekete ivme kazandıracak girişimlerde bulunmasını istemişlerdi.

İKİNCİ TOPLANTI SAPANCA’DA YAPILDI

   İki partinin kurmayları geçtiğimiz hafta bu kez Sapanca’da bir araya geldi. DP Sakarya İl Eski Başkanı Muharrem Ün’ün davetiyle gerçekleşen toplantıda konuk bu kez İlhan Kesici oldu. DP eski genel başkan yardımcılarından ve eski bakan Nevzat Ercan’ın katıldığı toplantıya Karasu’dan Mehmet Çatalbaş, DP Sakarya ilçe eski başkanı Salih Serdaroğlu, son seçimlerdeki partinin Adapazarı belediye başkan adayı İsmail Kılıç, Kadir Karani, DP il eski sekreteri İsmail Dayanç gibi isimler katıldı.

KESİCİ’Yİ DİNLEDİLER

   Konuk CHP Milletvekili İlhan Kesici toplantıda Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durum ve uluslararası ilişkilerde karşılaştığı güçlükler hakkında bilgiler paylaştı. Kendisine önerilen liderlik teklifine tebessümle yaklaştığı öğrenilen Kesici’nin, bu konuda açıklama yapmayı bu aşamada doğru bulmadığını aktardığı belirtildi. İlhan Kesici’nin merkez sağda bir toparlanmaya ihtiyaç olduğuna da vurgu yaptığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021, 13:02

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Nuri Özcan
Osman Nuri Özcan - 5 ay Önce

Merkezde toparlanmaya şiddetle ihtiyaç var.Memleket ne çekti ve çekiyorsa hep aşırı uç siyasetten çekiyor.

SIRADAKİ HABER