MHP'li başkan çeşitli açıklamalarda bulundu

Haftalık basın açıklamasını yapan MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara bu haftaki gündemini paylaştı...

MHP'li başkan çeşitli açıklamalarda bulundu

Milliyetçi Hereket Partisi İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık programında çeşitli açıklamalarda bulundu. MHP İlçe Başkanı Kara’nın açıklamaları şöyle:

''Geride kalan hafta her ülkenin kendi 2021 yılı bütçeleri açıklanmıştır. Bu bütçeler arasında Yunanistan’ın silah harcaması dikkat çekicidir. Haddini bilmez, gücünden bir haber Yunan hükümeti beyhude bir gözdağı çabası içine girmektedir. Bilinmelidir ki Türkiye ne komşularının silahlanması ile korkacak ne de Mavi Vatan’dan vazgeçecek bir yapıda değildir.

KORONAVİRÜS

Bilindiği gibi tüm dünyayı, ülkemizi, ilimiz ve ilçemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını devam etmektedir. Bu hal ortadayken aşı çalışmalarında da ciddi ilerleme kat edilmektedir. Gelinen noktada aşı çalışmaları uygulanmaya başlayacaktır. Aşıların ülke genelinde bedava olacağı açıklanmış olmasına rağmen spekülasyon peşinde olanlara itibar edilmemelidir.

Öte yandan koronavirüs salgını dolayısıyla pek çok can kaybı yaşanmakta, bu süreçten de en fazla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Cenaze İşleri Müdürlüğü zor günler geçirmektedir. Bu konuda yerel belediyelerimizin bu birime takviye yapması gerekebilir. Bu noktada da daha duyarlı davranılmasının gereği ortadadır.

BELEDİYENİN YARGI SÜRECİ

Karasu Belediyesi’nin bir önceki döneminden kaynaklanan durumlarla ilgili yargı süreci devam etmektedir. Bu işleyiş içinde 46 milyonluk ihale süreci olarak bilinen konunun çözümü Karasu’nun geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Bu konuda yargının bir an önce karar vermesi Karasu’nun borç yükünden kurtulması ya da borcu hak ediyorsa hakkaniyetle ödemesi açısından mühimdir. Yani biz bu borcu hak ediyorsak ödeyelim, eğer hak etmiyorsak ya da bir haksızlık varsa da yargı süreci tamamlansın ve bu borçtan kurtulalım. Kaderimiz yargı sürecinin sağlıklı sonuçlanmasına bağlı duruma geldi.

SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ

Geçtiğimiz hafta sonu Kuzey Marmara Otoyolu’nun büyük bir kısmı açılmıştır. Bu şekilde artık Karasu’ya ulaşmak çok daha kolaylaştı. Bu durum Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Kampüsü’nün Karasu’ya kurulmasının önündeki bir engel daha ortadan kalkmıştır. Ancak fiyatlandırma konusunda Karasu’nun yeniden değerlendirilmesi gerektiği ortadadır.

‘’SUÇLAMA DEĞİL TEŞEKKÜR GEREKİR’’

Adapazarı-Karasu arasındaki demiryolunun yapım işindeki usulsüzlük Sayıştay raporuna yansımıştır. Geçtiğimiz hafta konu Türkiye gündemine bir kez daha getirilmiş ancak farklı bir detay da söz konusu olmuştur. Tartışmalarda zaten kendiliğinden çürümüş olan, Karasu’nun girişindeki ucube demiryolu ayağının kaldırılmasından dolayı Karasu Belediyesi’ne suçlama yöneltilmiştir. Karasu’nun girişine hançer gibi saplanan, zaman içinde çürüyen ve kullanılması mümkün olmayan bir yapıyı kaldıran Karasu Belediyesi’ne suçlamada bulunmak değil teşekkür etmek gerekir. Onca usulsüzlük içinde Karasu Belediyesi’nin yaptığı bu yıkım usulsüzlük olsa bile kamu yararınadır. İlçe menfaatinedir.

Kıymetli basın mensupları geride kalan haftalarda dile getirdiğimiz Orman İşletme Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konularındaki takibatımızı sürdürdüğümüzü yeniden ifade ediyoruz.''

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 12:12

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER