banner181

MHP yoluna Kara ile devam edecek

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Karasu İlçe Kongresi’nde tek liste ile seçime gidildi. Delege önceki başkan Münir Ali Kara ile devam kararı aldı.

MHP yoluna Kara ile devam edecek

Milliyetçe Hareket Partisi’nin olağan ilçe kongresi 29 Ağustos 2020 Cumartesi günü Plaj Caddesi üzerinde bulunan Saloon Life’da yapıldı. Tek aday ve liste ile gidilen seçim sonucunda Münir Ali Kara güven tazeleyerek ikinci kez ilçe başkanı oldu.

Divan başkanlığını MHP Sakarya Milletvekili ve partinin grup başkanvekili Muhammet Levent Bülbül’ün yaptığı kongrede genel başkan Devlet Bahçeli’nin gönderdiği mesaj delege ve katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı. Kongreye MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik, MHP’nin eski milletvekili ve belediye başkan adayları ile Sakarya ve ilçelerinde görev yapmış eski ilçe başkanları, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, oda başkanları ve bazı muhtarlar katıldı.

AĞIR SORUMLULUK

   Kongrede ilk konuşmayı yapan İlçe Başkanı Münir Ali Kara, yeniden üstleneceği görnevin ağır bir sorumluluk getireceğinin idrakinde olduğunu söyledi. Ülkücülüğün bir yaşam biçimi olduğuna işaret eden ve büyük bir heyecan içinde olduğunu belirten Kara  “Şırnak’taki ülkücünün de oyu bir, Karasu Kurudere’deki ülkücünün de oyu bir. Bu yüzden Türkiye’nin her yerinde beka sorunu vardır. Çünkü Türkiye bir bütündür” ifadelerini kullandı. Kara yeni görev arkadaşlarıyla uyumlu bir çalışma gayreti içinde olacaklarını sözlerine ekledi.

SALDIRI VAR

   Kongrede konuşan MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, verdikleri mücadelenin gücünü içinde bulundukları Cumhur İttifakı’ndan aldıklarını söyledi. Akar, “TSK ülke içinde ve dışında büyük bir mücadele veriyor. Bu geçmişte Çanakkale’de girdiğimiz mücadeleden farksızdır. Dış güçler açıkça kurdukları ittifaklarla üstümüze geliyorlar. Egemenlik haklarımıza saldırı var” diye konuştu. İl Başkanı Ahmet Ziya Akar sözlerini hiçbir müdahalenin karşılıksız bırakılmayacağını ve Cumhur İttifakı ile olan birlikteliklerinin süreceğini söyleyerek tamamladı.

TEK LİSTEYLE SEÇİM

Konuşmaların ardından bir açıklama yapan Divan Başkanı Levent Bülbül pandemi dolayısıyla delege ve konukların sağlığını koruma amaçlı olarak seçime geçileceğini duyurdu. Tek listeyle gerçekleştirilen seçimler sonucunda yönetim ve delege listeleri şöyle oluştu:

Yönetim Kurulu

Oktay Yazıcı, İsmet Günaydın, Haşan Hocaoğlu, Mehtap Albayrak, Davut Şentürk, Fatih Köz,Zafer Demirtürkoğlu, Koray Çakan, Rüstem Elmacı, Çağlar Koç, Serkan Akpınar, Mehmet Cici, Kubilay Kara, Engin Küçük, Hakan Özmen, Selver Özdemir, Mehmet Yetim, Hamza Uğur, İsmail Öztürk, Nuri Karakaş, Hamza Ayar, Hamdi Ayar, Oğuzhan Ekiz, Yaşar Yıldız, Ali Türkmen, Kemal Özpınar, Abdurrahman Çıtlak, Recep Özer Adanur, Mustafa Özkaynak, Yaşar Aydın, Ali Yavuzyiğit, İsmail Çinazcı, Tuncay Durmaz, Yahya Hocaoğlu, Taner Duran ve Fazıl Likos.

İl delegelikleri

Münir Ali Kara, Tolgahan Öksüz, Kadir Şentürk, Hakan Güner, Tuba Demet Tiryaki, Recep Ali Küçük, Cevdet Karabulut, Muharrem Kara, Ekrem Yiğit, Fatih Şentürk, Oktay Yazıcı, İsmet Günaydın, Haşan Hocaoğlu, Mustafa Önem, Mustafa Kadı, Mehmet Yetim, Abdurrahman Çıtlak, Hüseyin Soytekinoğlu, Zafer Demirtürkoğlu, Hamza Ayar, Davut Şentürk, Mehmet Topal, Selver Özdemir, Nuri Karakaş, Adil Yıldızdal, Mehmet Alemdar, Adnan Keskin, Hasan Filizfidanoğlu, Hamdi Ayar, Fevzi Babuç, Ahmet Ceylan, Oğuzhan Öztürk, Rıfat Kurt, Selami Arık, Eşref Arık, Hakan Özmen, Fatih Köz, Osman Şahin, Ömer Küçük ve Özkan Aslan.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER