banner388
banner400

MHP’li başkandan AKP’li selefine suç duyurusu: Eski başkanın mal varlığına tedbir

banner403

Düzce’de MHP’li Cumayeri ilçesinin belediye başkanı Mustafa Koloğlu, AKP’li eski belediye başkanı Recep Tuna döneminde altyapı ihalesinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Eski başkan ve 10 kişi hakkında ağır ceza mahkemesinde dava açıldı. Ayrıca hukuk mahkemesi kararıyla sanıkların mal varlıklarına tedbir konuldu.

MHP’li başkandan AKP’li selefine suç duyurusu: Eski başkanın mal varlığına tedbir
banner399

KARASULULAR İÇİN BİLİNDİK İŞLER!

Ulusal basında da yer alan haberlerdeki iddiaya göre 2014 yılında Cumayeri’nde meydana gelen sel afeti sonrası, yaraların sarılması için devletten belediyeye 3 milyon TL ödenek geldi. Recep Tuna ve yönetimi, bu ödeneğin 1 milyon 336 bin lirası ile altyapı ihalesi yapma kararı aldı. Meclisten geçen taleple ihale düzenlendi. İhale sonucunda altyapı yapım işini alan KGK isimli firmaya, 1 milyon 336 bin TL ödeme yapıldı. Ancak altyapıya yönelik herhangi bir düzenleme ve iyileştirme yapılmadı. Yurttaşların şikâyetleri her geçen gün daha da arttı. Yeni başkan ise yaşananlar üzerine belediye personelleri ve ihaleyi alan firma hakkında suç duyurusunda bulundu.

İTTİFAKA ZARAR VERİR Mİ?

Suç duyurusunda bulunduğu gün açıklamalarda bulunan başkan Koloğlu, “Cumayeri Belediyesi’nden haksız şekilde yolsuzluk adı altında alınmış 1 milyon 336 bin TL’nin tekrardan Cumayeri Belediyesi’ne iadesi için çalışmalarımızı yapıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir belediye başkanıyız. İttifak ortağımız olan Cumhur İttifakı’nın ortağı olan, o partiden belediye başkanlığı yapmış olan birisiyle alakalı suç duyurusunda bulunuyoruz. Tabii bu ittifaka zarar verir mi, bunların değerlendirilmesi lazım” ifadelerini kullandı.

ANKARA’DAN UYARI

Suç duyurusunun ardından AKP’li eski başkan ve 10 sanık hakkında ağır ceza mahkemesinde dava açıldı. Ayrıca belediye kasasından çıkan paranın iadesi ise hukuk mahkemesinde ayrı bir dava konusu oldu. Mahkeme, 11 sanığın mal varlığına tedbir koydu. MHP’li başkan Koloğlu’nun konu hakkında susmayı tercih ettiği iddia edildi. Koloğlu, “Kamuoyunun bu olayı bilmeye hakkı yok mu” sorusuna, “Elbette kamuoyunun her şeyi bilmeye hakkı var; ama konu yargıda. Bu konuyu artık dillendirmenin doğru olmadığını düşünüyorum” karşılığını verdi. Ancak AKP Genel Merkezi’nde yerel yönetimler başkan yardımcısı, bu olaya ilişkin MHP’li başkana uyarılarda bulunarak bu konunun uzatılmamasını istediği iddia edildi

ESTİ BAŞKAN: ‘YIPRATMAYA ÇALIŞIYOR’

Eski başkan Recep Tuna, hakkındaki iddiaları reddederek “İhale sonucu altyapı çalışmaları yapıldı. Açılmayan noktalar vardı. Onunla ilgili parayla ise personel giderleri ödendi. Mal varlığıma tedbir konuldu. Ancak itirazlarımızı yaptık. Kaldırılmasını bekliyoruz. Henüz bir mahkeme kararı ortada yok. Mustafa Koloğlu belediye başkanı seçildiği günden beri AK Parti’yi ve beni yıpratmaya çalışıyor. Göreve gelir gelmez AK Partili personelleri işten çıkardı” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 20:44

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner391

banner390