Muharrem İnce’yi kimler destekliyor?

2018 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Cumhurbaşkanı adayı olan ve Memleket Hareketi adıyla yeni bir parti kurma hazırlıklarını sürdüren Muharrem İnce’ye, Sakarya'dan kimlerin destek vereceği merak ediliyor.

Muharrem İnce’yi kimler destekliyor?

T24 haber sitesi ‘Memleket Hareketi’ne kimler katılıyor’ başlıklı bu soruya yanıt olabilecek bir habere yer verdi.

Söz konusu haber şöyle:

“Daha önce Genel Başkan Adayı olduğunda CHP Sakarya örgütlerinden önemli destek alan Muharrem İnce'nin yeni kuracağı partide Sakarya'dan kimler katılacağı henüz netleşmedi.

Önceki dönem İl Başkanı Erdoğan Isır'la birlikte hareket eden isimlerden İnşaat Mühendisi Erdem Meriç bugüne kadar İnce'den yana net tavır koyan isim.

Meriç sosyal medya hesaplarından sık sık Muharrem İnce ve Memleket Hareketi ile ilgili paylaşımlar yapıyor.

KELEŞ VE ISIR’IN TUTUMU

İnce'nin Genel Başkan adayı olduğunda kendisine açık destek veren isimlerden İl Başkanı Ecevit Keleş, Önceki dönem İl Başkanı Erdoğan Isır’ın yeni dönemde İnceye uzak durdukları biliniyor.

22 Ekim'de Adapazarı'na gelerek şehir turu atan Muharrem İnce'nin gezisine katılan Adapazarı eski İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şaban Koludra ve Adapazarı Belediye Meclis üyesi Haluk Akbay CHP'den ayrılıp Memleket Hareketi'ne katılmak konusunda kesin karar vermiş değiller. Süreci izliyorlar.

Yine Muharrem İnceye yakın isimlerden Karasu eski İlçe Başkanı Nurhan Aydın da Memleket Hareketi'ne katılacak gibi görünmüyor.

Özetle söylemek gerekirse Muharrem İnce, yeni partisini kurarken en çok güvendiği Sakarya'dan beklediği desteği göremeyecek gibi...”

KARASU’DAN DESTEK VAR MI?

Siyaset kulislerinde Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi’ne Karasu’dan da bazı isimlerin sosyal medya paylaşımları ile destek verdiği görülüyor. Bu isimlerin başında geçmiş dönemde partinin ilçe başkanlığının yanı sıra, iki kez belediye başkan adayı ve bir kez de milletvekili adayı olan Muzaffer Tatlı dikkat çekiyor. Tatlı, Sakarya Kuzey Gazetesi’ne İnce’nin başarılarını öven bir makale yazdı. İstanbul ve Karasu ilçe teşkilatlarında yöneticilik yapmış Şevki Şeker de Memleket Hareketi’ne yakın duran isimlerden biri olarak öne çıkıyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 13:25

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER