O isim üç yıldır konuşmayan vekiller arasında

Meclis’in 27. Döneminde AKP’li 10 HDP’li ve MHP’li birer vekil, olmak üzere 12 milletvekilinin 3 yıllık sürede yemin etmek dışında kürsüye çıkmadığı belirlendi. O isimler arasında AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz da bulunuyor.

O isim üç yıldır konuşmayan vekiller arasında

Bir yasama dönemini daha tamamlayarak 1 Ekim 2021’e kadar tatile giren TBMM’de bazı milletvekilleri ilginç bir istatistiğe imza attı. Sözcü’nün parlamento muhabiri Veli Toprak’ın haberine göre AKP'li 10, HDP'li ve MHP'li birer milletvekili, yemin ettikten sonra 3 yıldır Meclis Genel Kurulu'nda hiç kürsüye çıkıp konuşmadı ve toplantılarda hiç söz almadı.

ALİ İHSAN YAVUZ DA VAR

Meclis’in suskun milletvekilleri arasında AKP Sakarya milletvekili ve seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısının da bulunması dikkat çekiyor. Yavuz, 2019'daki İstanbul seçimlerindeki “Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu” sözleri ile hatırlanıyor. AKP’li Suskunlardan bir diğer önemli isim ise Kayseri eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve eski Çevre Bakanı Mehmet Özhaseki.

Diğer suskun milletvekilleri ve partileri şöyle:

AKP: Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, İstanbul Milletvekili Alev Dedegil Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu, Manisa Milletvekili Murat Baybatur, İstanbul Milletvekili İlknur İnceöz, Rize milletvekili Muhammed Avcı, Uşak milletvekili Mehmet Altay

MHP: Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman

HDP: Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 16:02

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Memur
Memur - 2 ay Önce

Ulusal kanalları takip etmiyorsunuz herhalde 1 Ağustos'ta Ülke TV'de 2 saatlik program yaptı

SIRADAKİ HABER