Özkoç: 19 yılın hesabını verecekler

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, KRT TV'de Gürkan Hacır'ın sunduğu Şimdiki Zaman Siyaset programında önemli açıklamalarda bulundu. Özkoç, “Bu millet 19 yıl içinde olanların müsebbiplerinin adil yargılanma süreci içerisinde hesap verdiğini görecek” dedi.

Özkoç: 19 yılın hesabını verecekler

Engin Özkoç,  9 Şubat 2021 Salı günü akşamı canlı olarak ekrana gelen Şimdiki Zaman Siyaset programında gazeteciler Gürkan Hacır, Uğur Dündar, Barış Yarkadaş, İsmail Saymaz ve yazar Elfin Tataroğlu’nun son zamanlarda CHP’deki gelişmelerle Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bazı açıklamaları ve yeni anayasa tartışmaları konularındaki sorularını yanıtladı.

PARLAMENTER SİSTEM-BAĞIMSIZ YARGI

Anayasa tartışmalarına değinen Özkoç şunları söyledi:

“Türkiye’ye parlamenter sistem tekrar gelecek. Onlar için felaket. Bizim için değil.  Bu millet güçler ayrılığını tekrar test edecek. Bu millet bu 19 yıl içinde olanların hepsini adil yargılanma süreci içinde müsebbipleri kimse onların hepsini yargının karşısına çıkmasını bekleyecek. Aldığınız kararlarla, yaptığınız eylemlerle insanlar hayatlarını kaybediyorlar. Ben bütün seçmenlerime Sakarya’da da söylüyorum. TBMM’ne gönderdiğiniz milletvekilleri sizin çocuklarınızın hangi cephede ölüp ölmeyeceğine karar veriyor. Çocuklarınıza verdi mi karar 2 siyasi parti bir araya geldi mi Suriye’de mi onlar ölecek, Libya’da mı onlar ölecek. Sonuçları ne olacak. Ne oldu Suriye’nin doğusu güvenli bölge haline gelecekti. Bedeli orada ne oldu? Süleyman Şah türbesi senin PKK’lı YPG’li dediğin teröristlerle birlikte oradan kaldırttık. Tek yurt dışındaki toprağını bayrağını onlara kaçırttırdın.” 

CHP’NİN DOSTLARI KİM?

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Dostlarımızla birlikte iktidar olacağız" açıklamasıyla kamuoyunda başlayan tartışmaya da açıklık getirdi.  Özçkoç bu konudaki soru üzerine şöyle konuştu:

"Birlikte yol yürüdüğümüz siyasi partiler. Bunlar; Saadet Partisi, İYİ Parti, bizi destekleyen HDP dahil diğer tüm siyaseti partiler. Doğru Yol Partisi, Gelecek Partisi, Deva Partisi... Hatta bizi bugüne kadar CHP'ye bir tek oyu dahi nasip olmamış Türkiye Cumhuriyeti'nin 19 yılda geldiği noktayı görüp ister Saadet Partisi, ister Anavatan Partisi ruhuyla..."

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 15:15

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER