banner469

‘Suriyelere bizden fazla değer veriliyor’

‘Roman Vatandaşlarımıza Sahip Çıkalım’ adlı program çerçevesinde Yalı Mahallesi’nde bulunan Roman yerleşmesine giden Gelecek Partisi Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri, Roman vatandaşların sorunlarını dinledi...

‘Suriyelere bizden fazla değer veriliyor’

Gelecek Partisi yöneticileri, Roman Mahallesi’ni ziyaret ederek sorunları dinledi.

‘Roman Vatandaşlarımıza Sahip Çıkalım’ adlı program çerçevesinde Yalı Mahallesi’nde bulunan Roman yerleşmesine giden Gelecek Partisi Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri, Roman vatandaşların sorunlarını dinledi. Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Kayıkçıoğlu, beraberinde diğer yöneticiler Ömer Akbulut, Emirhan Karabulut, Kadın Kolları Başkanı Hatice Er ile İlçe Başkan Yardımcısı Engin Sivrikaya’dan oluşan heyet Romanların başta eğitim, temizlik ve barınma konusundaki taleplerini dinledi ve not aldı. Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Kayıkçıoğlu, Romanların zor şartlar altında yaşadıklarını ve yaklaşmakta olan kış mevsimi dolayısıyla hazırlık telaşı içinde olduklarını belirtti.

SORUNLAR ÇÖZÜLMELİ

Romanların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduklarına dikkat çeken Kayıkçıoğlu “Sorunların başında barınma ve eğitim geliyor. Kış mevsimi yaklaşıyor. Eğreti barakalarda ve çadırda onlarca can yaşıyor. Nasıl ısınacaklar, ne yiyip içecekler? Romanlar ayrıca çocuklarının yeterli eğitimi alamadıklarından şikâyetçi. Bunlar devletin el atıp çözmesi gereken konular. Ziyaretimizde Roman vatandaşların bir söylemi bizi derinden üzdü. Suriyelilerin kendilerinden üstün görüldüğü ve onlara daha çok değer verildiği şeklinde bir algı oluşmuş” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2021, 11:54

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER